16 June, 2024

TOKİ’den yüzde 20 indirim fırsatı

TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası 21 Ağustos-29 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Kampanyanın başlamasına son üç gün kaldı peki kampanyadan kimler yararlanabilecek şartları nelerdir?

birevim faizsiz ev

TOKİ’nin indirimli ev sahibi olmak isteyenler için yapmış olduğu bu kampanya 21 Ağustos-29 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Son başvuruların 29 Eylül 2017 tarihinde kabul edileceği indirim kampanyası borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik olarak yapılıyor.

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan konuyla ilgili olarak: “Yüzde yirmi indirim kampanyasından satışları 2015 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş, geri ödeme taksiti 2015 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak” diye konuşmuştu.

TOKİ’nin yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanmak isteyen konut alıcıları borç bakiyelerini kapattıkları durumda Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabiliyor.

TOKİ yüzde 20 kampaya şartları nelerdir.

İndirimden yararlanılması için borç kapatmanın yapıldığı ayın taksit ödemesi yatırılmış olması gerekiyor. Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu da bulunmamalı.
Kampanyadan taksit ödemesi 2015 yılı sonuna kadar başlamış konut ve iş yeri sahipleri faydalanabilecek.
Kredi kullanarak kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının satış sözleşmesi imzalamış oldukları banka ile görüşmeleri gerekiyor.
Kampanyadan kalan taksit sayısı 12 aydan az olan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacak.

TOKİ yüzde 20 indirim kampanyasına katılmak isteyenler, bakiye kapatma tutarı ilgili banka şubesinden öğrenilebiliyor.  Eğer bu fırsattan faydalanmak istiyorsanız 21 Ağustos-29 Eylül tarihleri arasında başvurunuzu mutlaka yaptırın.

birevim
Paylaş