27 January, 2021

Tren hattı 2018 yılı sonunda açılıyor

Halkalı-Sirkeci arası banliyö tren hattındaki çalışmalar 2018 sonunda tamamlanacak.

birevim-reklam

Halkalı’dan Ankara’ya seyahat etme olanağı sağlayacak olan yüksek hızlı tren projesi kapsamında Halkalı- Sirkeci banliyö tren hattındaki çalışmaların 2018 yılı sonunda tamamlanacağı bildirildi. Devam eden çalışmalar havadan görüntülendi.

Bazı vatandaşlar projenin geciktiğini söylerken bazıları projenin bitmesini dört gözle bekliyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yaptığı açıklamada; “Pendik’ten Ayrılıkçeşme’ye kadar olan kısmı ve Kazlıçeşme’den Halkalı’ya olan kısmının her iki tarafında da inşaat çalışmaları hızlandı. 2018 sonunda bu iş tamamlanıyor. Halkalı’dan Kapıkule’ye yani Avrupa’ya giden YHT’yi de bu yıl içinde ihale edeceğiz” dedi.

“BENİM YOLUM YAKLAŞIK 2 SAAT KISALACAK”
Marmaray’ı her gün kullandığını belirten Yakup Adıgüzel, “Halkalı’da ikamet ediyorum, Marmaray’a otobüs ile geliyorum. Gezmek için sürekli Anadolu yakasına geçiyorum ama okulum Halkalı da olduğu için sıkıntı oluyor. Ben Eskişehir’de oturuyorum, hızlı tren halkalıya gelirse ben direk halkalıdan binip Eskişehir’e gideceğim. Eskişehir’e gitmek için esenlere otogara gidiyorum çok trafik oluyor çok zorlanıyoruz. Hızlı trenle benim yolum yaklaşık 2 saat kısalacak” diye konuştu.

“SÜREKLİ AKTARMA İLE GELİYORUM BIKIYORUM BİR SÜRE SONRA”
Aktarama yaparak uzun bir süre de Marmaray’a geldiğini ifade eden Ceyda Uçan, “Halkalı’ya kadar uzatılmasını dört gözle bekliyorum, çünkü okulum Halkalı ilçesinde. Sürekli aktarma ile geliyorum bıkıyorum bir süre sonra çok yorucu oluyor. Halkalıya kadar uzatılacağını duyunca çok şaşırdım, ben daha ne isterim diye düşündüm. Evime de aşırı yakın olacak çok büyük fayda sağlayacak” ifadelerini kullandı.

“İNŞAATIN BU KADAR SÜRMESİ BAKIRKÖY’Ü BİTİRDİ”
Projenin uzun bir zaman devam ettiğinin altını çizen Hülya Aktı, “Bize göre hizmette girmesi gecikmiş bir proje diyebiliriz. Kazlıçeşme’ye geldiği zaman orada kalmayıp Bakırköy’e kadar gelmesi gerekiyordu. İnşaatın bu kadar sürmesi Bakırköy’ü bitirdi” diye ifade etti.

birevim-sabit-reklam
Paylaş