16 June, 2024

TSF: 2018 Seramik Sektörünün Yılı Olacak!

TSF: 2018 Seramik Sektörünün Yılı Olacak! TÜİK  tarafından açıklanan verileri değerlendiren Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Erdem Çenesiz, 2.çeyrekte oluşan büyümenin  artması gerektiğine işaret etti.

birevim faizsiz ev

Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Erdem Çenesiz; “Büyümenin artışında aktif sektörlerin başında geliyoruz.” Dedi. Çenesiz, sektörün, ihracat ve üretimdeki gücüyle elde ettiği ortalama %7,5’lik gelişmenin ciddi katkılar sağladığına inandıklarını vurguladı. Erdem Çenesiz, yılın ikinci çeyreğinde Türkiye ekonomisinde gerçekleşen %5,1’lik büyümenin yıl sonuna  kadar %9’luk bir büyüme bekliyor.

Yılsonu büyümesine dikkat çeken Erdem Çenesiz, üçüncü çeyrek ve yıl sonunda büyüme oranlarının devam edeceğini kaydetti. Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Erdem Çenesiz; “Türkiye, beklentileri aşan %5,1’lik büyüme oranı ile gelişmekte olan ülkeler içerisinde iyi bir seviyeye ulaşmıştır.” dedi.

Türkiye Seramik Sektöründe Büyüyecek!

Erdem Çenesiz: “Mal ve hizmet ihracatı, 2017 yılının ikinci çeyreğinde bir önceki döneme göre % 10,5 artış gösterdi. Seramik sektörü ise ilk 8 ayda seramik kaplama malzemelerinde %8, vitrifiye banyo seramik ürünlerinde ise %7 oranında büyüme gerçekleştirdi. Yıl sonu büyüme oranımızı yine ihracatın desteğiyle %9 olarak öngörüyoruz.” Dedi.

Ülke olarak Avrupa’nın en büyük tek ihracatçısı olduğumuza dikkat çeken Erdem Çenesiz, “Özetle hem üretiyor, hem de ihraç ediyoruz.” Diye konuştu. Erdem Çenesiz: “TÜİK verilerine göre inşaat sektöründe %6,8’lik bir büyüme var. Türk ekonomisindeki büyümeye olumlu yansımıştır.” Dedi.

birevim
Paylaş