2 March, 2021

TSF: 2018 Seramik Sektörünün Yılı Olacak!

TSF: 2018 Seramik Sektörünün Yılı Olacak! TÜİK  tarafından açıklanan verileri değerlendiren Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Erdem Çenesiz, 2.çeyrekte oluşan büyümenin  artması gerektiğine işaret etti.

birevim-reklam

Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Erdem Çenesiz; “Büyümenin artışında aktif sektörlerin başında geliyoruz.” Dedi. Çenesiz, sektörün, ihracat ve üretimdeki gücüyle elde ettiği ortalama %7,5’lik gelişmenin ciddi katkılar sağladığına inandıklarını vurguladı. Erdem Çenesiz, yılın ikinci çeyreğinde Türkiye ekonomisinde gerçekleşen %5,1’lik büyümenin yıl sonuna  kadar %9’luk bir büyüme bekliyor.

Yılsonu büyümesine dikkat çeken Erdem Çenesiz, üçüncü çeyrek ve yıl sonunda büyüme oranlarının devam edeceğini kaydetti. Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Erdem Çenesiz; “Türkiye, beklentileri aşan %5,1’lik büyüme oranı ile gelişmekte olan ülkeler içerisinde iyi bir seviyeye ulaşmıştır.” dedi.

Türkiye Seramik Sektöründe Büyüyecek!

Erdem Çenesiz: “Mal ve hizmet ihracatı, 2017 yılının ikinci çeyreğinde bir önceki döneme göre % 10,5 artış gösterdi. Seramik sektörü ise ilk 8 ayda seramik kaplama malzemelerinde %8, vitrifiye banyo seramik ürünlerinde ise %7 oranında büyüme gerçekleştirdi. Yıl sonu büyüme oranımızı yine ihracatın desteğiyle %9 olarak öngörüyoruz.” Dedi.

Ülke olarak Avrupa’nın en büyük tek ihracatçısı olduğumuza dikkat çeken Erdem Çenesiz, “Özetle hem üretiyor, hem de ihraç ediyoruz.” Diye konuştu. Erdem Çenesiz: “TÜİK verilerine göre inşaat sektöründe %6,8’lik bir büyüme var. Türk ekonomisindeki büyümeye olumlu yansımıştır.” Dedi.

birevim-sabit-reklam
Paylaş