16 June, 2024

Türkerler Holding’ten İzmir’e Sanat Galerisi!

İzmir’in  eğitim ve sanat hayatına destek olmaya devam eden Türkerler Holding,  Kazım Türker Sanat Galerisi ile  Ekim ayında İzmirli sanatseverlerle buluşacak ağırlayacak.

birevim faizsiz ev

Türkerler Holding, İzmir Balçova’da yer alan Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne “Kazım Türker Sanat Galerisi” yapılması için sponsor olacak. İzmir’e  sağlık, gayrimenkul ve yenilenebilir enerji alanında önemli yatırımlarda buylunan Türkerler Holding, katkılara bir yenisini ekliyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Çelik ile Türkerler Holding Genel Koordinatörü Prof. Dr. Attila Sezgin iki kurum arasındaki işbirliği protokolü imzaladı.

İzmir Sanat Hayatına Yeni Bir Soluk!

Türkerler Holding Genel Koordinatörü Attila Sezgin, Dokuz Eylül Üniversitesi’ne katkı sunmaktan ve hizmet etmekten memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Prof. Dr. Sezgin: “Türkerler Holding olarak yatırımlarımızın yanında sanata, spora ve eğitime hep destek olduk, olmaya devam ediyoruz. İzmir Devlet Opera ve Balesi’ne, Efes Opera ve Bale Günleri’ne destek olduk. Mahall Bomonti İzmir projemizde açtığımız galeriyle Türkiye’nin en değerli sanatçılarının eserlerini İzmirlilerle buluşturduk. Öte yandan, Kazım Türker Sanat Galerisi ile İzmir’in sanat hayatına da yepyeni bir soluk getirecektir.” Diye konuştu. İnşaatına başlanan ve yüzde 25’i tamamlanan 400 m2  genişliğindeki  sanat galerisi, Ekim ayında hizmete açılacak.

birevim
Paylaş