18 May, 2024

Türkiye Finans Çalışma Saatleri 2021

2005 yılında kurulan Türkiye Finans %100 yerli sermayeli ilk özel finans kurumu olarak kurulması gerçekleşmiştir. Türkiye Finans, faizsiz bankacılık yani İslami bankacılık ilkelerine göre bankacılık işlemlerini gerçekleştiren bankalarımızdan biridir. Ülkemizde ve dünyada halkın belirli bir kesimi İslam dinini benimsemiş ve bu sebepten ötürü faiz gelirinden uzak durmak isteyenler için çözüm olabilecek bankalarından biridir. Türkiye Finans, kâr esasına uygun faaliyet gösteren bir katılım bankası olarak bu tutumundan dolayı niteliğini belirler. Bu hassasiyetleri olan müşterilere hitap eden Türkiye Finans bankası çalışma saatleri merak edilen konulardan biridir. Hafta içi çalışma saatlerine göre şubeye giderek müşteriler işlemlerini başlatır.

birevim faizsiz ev

Türkiye Finans Korona Virüs Kapsamındaki Değişiklikleri

Türkiye Bankalar Birliği aldığı karar neticesinde bankalar içerisinde çalışma saatlerinde kısıtlamaları oluşturdular. Ancak salgınla mücadele dönemi kapsamında normalleşme sürecine girilmesiyle beraber Türkiye Finans bankası çalışma saati eski çalışma saatlerinin içeriğine döndü. Mesai saatleri içerisinde korona virüs önlemlerinden dolayı şubelerden içeriye müşteriler sırayla alınması gerçekleştiriliyor. Bankalar ise normalleşme sürecine girmiş olsa da online üzerinden yapılabilecek işlemlerin yine online üzerinden devam edip diğer işlemler için şubeye gelinmesini tavsiye ediyor.

Türkiye Finans Açılışı Ne Zaman?

Hafta içi günler içerisinde 08:30’da şubenin açılmasıyla 09:00’da işlemlere başlangıç gerçekleşiyor. Türkiye Finans bankası açılış saati bu sebeple 09:00 olarak denilebilir. Gün boyunca bankacılık faaliyetlerini ayrıntılarıyla müşterilerine sunulmasını sağlar.

Türkiye Finans Kapanışı Ne Zaman?

Resmi tatil günleri ve hafta sonu çalışmayan banka şubeleri 09:00’da açıldıktan sonra 17:00’a kadar işlemlerini çalışanlarıyla müşterilerine sunulmasını sağlar. Türkiye Finans bankası kapanış saati 17:00’dan sonra herhangi bir işlemin görülmesi söz konusu olmaz.

Türkiye Finans Öğle Arası Var Mı?

Türkiye’de nerdeyse tüm bankalar çalışma saatleri birbirine benzeyen şekilde açılış ve kapanışları meydana gelmektedir. Bu benzerliklerden birisi ise öğle arasında bankaların tatil olmasıdır. 12:30 ile 13:30 arasında işlem alamayarak çalışanların dinlendiği bir saat dilimidir. 12:30’dan itibaren 1 saatlik öğle arasına giren Türkiye Finans ardından 13:30’da mesaine tekrar başlar.

birevim
Paylaş

5 Comments

 1. Burak Sarı Reply

  Türkiye Finans bankasında arkadaşımın önerisiyle hesap açtırmıştım, gerçekten çok iyi bir banka yıllardır hiç bir sorun yaşamadım.

 2. Bekir Çetin Reply

  Türkiye Finans sektörde gerçekten çok iyi bir banka, TFX diye bir borsa sistemi var şahane hatta

 3. Cansu Aslan Reply

  Türkiye Finans bankasıyla borsa uygulaması sayesinde tanıştım ve bütün birikimimi türkiye finans hesabımda yapmaya başladım

 4. Bekir Bulut Reply

  Türkiye Finansın bir borsa uygulaması var daha çok onu kullanmak için kayıt olmuştum sonra tüm hesaplarımı türkiye finansa geçirdim 🙂

 5. Aysel Şimşek Reply

  Türkiye Finans bankasını forex uygulaması aracılığıyla tanıdım, gerçekten çok başarılı bir banka

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

three × 5 =