15 June, 2024

Ufak değişikliklerle evinizin değerini artırın

Emlak piyasasının durgun olduğu dönemde evinize alıcı bulmak biraz zor olabilir. Yapacağınız ufak değişiklikler sayesinde evinizin değerini arttırarak kolayca kiraya verebilir ya da satabilirsiniz. İşte evinizin emlak değerini artıracak ufak detaylar…

birevim faizsiz ev

1 –

Bir evi satmadan ya da kiralamadan önce, o evin kimlere hitap ettiğini belirlemelisiniz. Böylece alıcı kitleye uygun değişiklikler yapabilirsiniz.

 

2 –

Boyası yeni yapılmış ya da duvar kağıtlarıyla kaplanmış bir ev her zaman daha yeni ve temiz gözükür.

3 –

Evin temiz olması alıcıların ilgisini çeker. İnşaat dağınıklığı olan bir ev yerine yeni temizlenmiş, camları ve parkeleri parlatılmış bir ev daha çabuk kiralanır veya satılır.

4 –

Yeni bir ev satın alan insanlar, ödedikleri ücretin hakkını almak ister. Bu nedenle evlerdeki ufak tefek sorunlar bile büyük görünebileceğinden, satılacak evin tadilat görmüş olması daha iyi olacaktır.

5-

Evlerde doğallıktan uzaklaşmak her alıcıya hitap etmeyebilir. Bazı alıcılar sadelikten yanadır ve farklı dekoratif detaylar ilgisini çekmeyebilir.

6 –

Ev alırken özellikle bayan müşterilerin ilgisini banyolar çeker. Banyonun yeni ve modern olması hijyeniklik açısından önemlidir.

7 –

Işık alan evler her zaman daha ferah görünür. Eğer eviniz yeterince ışık almıyorsa doğru aydınlatmalar kullanarak evinizde ferah bir görüntü elde edebilirsiniz.

8 –

Düzgün bir çevre düzenlemesi ve bahçesi olan evler daha fazla alıcıya hitap edeceğinden ve göze güzel görüneceğinden satışta etkili olabilir.

9 –

Eşyalı evler her zaman artı puan kazanır. Sıfır beyaz eşyalarla döşenmiş ya da birkaç ana mobilyası bulunan evler daha kolay kiralanabilir veya satılabilir. Fakat kişisel eşyaların bulunmamasına dikkat edin.

10 –

Son olarak evin satışa açılacağı gün temiz görünmesine, güzel kokmasına, iyi havalandırılmış olmasına dikkat ederek aksiliklerin önüne geçilebilir.

birevim
Paylaş