21 May, 2024

Uşak’ta 397 Toki’ye Ait Dükkan Açık Arttırma İle Satılacak

Uşak merkez 1. ve 2. etap kentsel yenileme alanında açık artırmaya sunulan 397 adet iş yerinin tanıtım ofisi açılışı yapıldı. Toki mülkiyetinde Uşak’ta toplam 922 adet işyeri yapılarak bunlardan 525 adetinin hak sahiplerine ve belediyeye teslim edildiği geriye kalan 397 adet işyerinin de vatandaşlara açık artırma usulüyle satışa sunulacağı bildirildi.

birevim faizsiz ev

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan “İnşallah önümüzdeki 2-3 ay içerisinde buradaki yeni yaşam merkezinde tüm Uşak olarak sosyal yaşamıyla ticari hayatıyla böyle bir mekanı ilimize kazandırdığımız için mutluyuz” dedi.

Uşak için yapılmış en büyük proje olarak vurgulanan bu projenin yaklaşık maliyeti 450 milyon TL.

Uşak Halkına Müjde..

Ayrıca, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Belediye binası ve Uşak Valiliği arasındaki mecburiyet caddesine sıkışan halk yeni yaşam merkezi ve ticari yaşam merkezlerine kavuşacak. Uşak belediyesi, defterdarlık, bankalar, ticari dükkanlar ve sosyal yaşam alanlarının olacağıbu projenin gerçekleşmesinde katkıları olan Sayın Veysel Eroğlu’na teşekkür ettiğini dile getirdi.

Türkiye’de sanayiden konut ve ticariye dönen ilk kentsel dönüşüm projesi olan ve Avrupa’da ödül alan bu proje Uşak’ta uygulamaya geçerek bir ilke imza attı.

Uşak ili Merkez 1. ve 2. etap kentsel yenileme projesi kapsamında 1051 konut ve 923 dükkan bulunmakta. Mart ayında gerçekleşen kura çekişi ile hak sahiplerinin konut ve iş yerleri belirlenmişti. TOKİ’nin mülkiyetindeki 397 iş yeri ise açık artırma ile satışa çıktı. Proje, hak sahipleri ile belediye ve TOKİ’nin yaptığı çalışma sayesinde Uşak’ın yeni yaşam merkezi konumunda; kentsel yenileme projesi kapsamında örnek nitelikli proje olarak hayata geçirildi.

Projenin kapsamında yaya ulaşımını destekleyen her dükkanın önünde açık otopark bulunuyor. Giyim, gıda, hızlı tüketim malları satışı, büro mobilyaları, ofis, ev tekstili, beyaz eşya, ayakkabı, market, banka, sigorta, mimarlık büroları, fabrikaların iletişim ve operasyon merkezleri gibi ticaret ve iş kolları için 30 m2’den 472 m2’ye kadar iş yeri tercihleri sunuluyor.

Açık artırmaya katılmak isteyenler müzayede tarihine kadar Halkbankası Uşak Şubesi’ne teminat yatırmak zorunda. Açık arttırma ile ilgili iş yerleri m2’leri, konumları, başlangıç fiyatları ve diğer tüm koşullar hakkında ayrıntılı bilgileri www.turvap.com.tr adresinde bulabilirsiniz.

birevim
Paylaş