18 July, 2024

Uygun Ödeme Koşullarıyla Ev Alma Seçenekleri

Günümüzde birçok insan ev sahibi olmanın hayalini kuruyor. Ancak yetersiz bütçeler, yüksek faizli konut kredileri gibi birçok durum bu hayalin gerçek olmasının önüne geçen nedenler arasında yer alıyor. Ancak gelişen inşaat sektörü ve devlet yardımlarıyla artık kişiler kolaylıkla ev sahibi olabilmektedir. Bu imkânlar şu şekildedir;

birevim faizsiz ev

– Toki konutları: Devlet desteği ile yapılan Toki Konut projeleri ile ev sahibi olmak isteyen herkes hayaline kavuşmaktadır. Devletin sağladığı uygun ev fiyatları ve ödeme seçenekleriyle kişiler ödemelerini her ay kira öder gibi yapabilmekte ve bütçelerini sarsmadan ev sahibi olabilmektedir. İster yatırım amaçlı, ister içinde yaşama amaçlı olsun en çok tercih edilen konut projeleri arasında Toki konutları listenin en başında yer almaktadır.

– Toplu konut projeleri: Özel inşaat firmaları tarafından yapılan toplu konutlar da Toki konutları gibi oldukça fazla tercih edilenler arasında yer almaktadır. Uygun fiyatlar ve ödeme seçeneklerinin bütçeyi zorlamaması açısından özel firmalar çeşitli kampanyalar yaparak isteyen herkesi ev sahibi yapmaktadırlar.

Ayrıca kooperatiflerde toplu konut konusunda oldukça uygun seçeneklere sahiptir. Belirli bir peşinat ödenerek ve kalan ödemeler taksitlere bölünüp kişilerin zorlanmadan ödeme yapması sağlanır. Ancak bazı durumlarda fiyatlara faiz de eklenmektedir. Faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak için kişiler mutlaka ön bir araştırma yapmalı ve inşaat firmaları ile anlaşma sağlamalıdırlar.

Bu konuların dışında bazı özel inşaat firmaları da ödemeleri bir kaç eşit takside bölerek ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Ancak bu seçenekte belirlenen süre 5 ayı geçmemektedir ve genellikle inşaat aşamasında ev alındığı zamanlarda geçerli olmaktadır. Bu sayede ev değerinden daha da ucuza alınabilmekte ve bütçede fazladan kar sağlanabilmektedir. Hem müteahhidin hem de ev sahibi olmak isteyen kişilerin kar ettiği yöntemlerin başında gelen bu seçenek sayesinde çok uygun koşullarda istediğiniz evi alabilirsiniz.

Ev sahibi olmak isteyen kişiler öncelikle bütçelerini göz önüne alarak kendileri için en uygun seçeneği belirlemelidirler. Unutulmamalıdır ki faizli yapacağınız ödemeler bütçenizde sarsıntılara neden olacak ve evinizi değerinden daha yüksek rakama almanızı sağlayacaktır. Mümkün olduğu kadar para birikimleri değerlendirilmeli ve ne kadar az kredi kullanılırsa o kadar karda olacağınız unutulmamalıdır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

eighteen + three =