21 May, 2024

Vakıf Bank Çalışma Saatleri 2021

Türkiye Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı ya da kısaca VakıfBank 1954 yılında kurularak günümüze kadar üstün hizmetlerini sunmaya devam eden banklarımızdan biridir. Yükselmeye başlayan Türkiye’nin bankalarından birisi olan Vakıf Bank müşterileri şubelerinin çalışma saatlerini merak ederler. Özellikle yapılan kredi indirimleri şubelerin açılıp kapanma saatlerinin net olarak öğrenme isteğini artırıyor. Geniş alanda faaliyetlerini sürdüren Vakıf Bankası çalışma saatleri değişiklik göstermemiş olup halen daha aynı saatler içerisinde banka şube işlemlerini yapmaya devam ediyor.

birevim faizsiz ev

Vakıf Bankası Çalışma Saatleri Nelerdir?

Türkiye’nin köklü ve en büyük bankalarından biri olan Vakıf Bank açılış saati hafta içi 09:00’da başlar. Sabah açılan banka ise 17:00’a kadar işlemlerine devam eder. 2020 yılı içerisinde tüm dünyada yaşanan gelişmelerden dolayı bu saatlerin değişip değişmediği merak edilse de çalışmalar aynı düzende devam ediyor.

Korona Virüs Tedbirlerinde Vakıf Bank Çalışma Saatleri Nedir?

Türkiye Bankalar Birliği kararıyla tüm dünyayı sarmış olan korona virüs tedbirleri içerisinde banka saatlerinin çalışmasında da etkili olup kısıtlanmaları yaşanmıştı. Ancak salgınla mücadele döneminde normalleşme sürecine girilmesiyle beraber Vakıf Bank çalışma saati eski düzen içerisine tekrar getirildi. Bazı Vakıf Bank şubeleri ise yoğun çalışma gösterildiği alanlarda korona virüs tedbirleri için “Hayat Eve Sığar(HES)” kodu ile şubelere gitmesi istenilebiliyor.

Vakıf Bank Öğle Arası Tatili Var Mı?

Sabah 09:00’da açılan Vakıf Bank 12:30’da öğle arası tatiline giriyor. 12:30’dan 13:30’a kadar olan süreç içerisinde şubede işlem yapılmıyor. Sabah ki olan sürece öğleden önce çalışmalar olarak nitelendirilirken de öğle tatilinden sonraki bölüme ise öğleden sonra işlemleri olarak adlandırılması yapılır. Bankada yapacağınız tüm işlemleri Vakıf Banka kapanış saati 17:00’a kadar yaptırabilmeniz mümkündür.

Vakıf Bank Resmi Tatillerde Açık Mı?

Kamu kurumlarındaki gibi banka çalışmaları hafta içi gerçekleşip hafta sonu gerçekleşmez. Aynı şekilde resmi tatillerde banka işlemlerine yer vermez, şubeler kapalı olur. Resmi tatillerde veya hafta sonu Vakıf Bank içerisinde yapacağınız işlemler varsa ATM, internet bankacılığı, telefon bankacılığı hizmetlerinden yararlanabilmeniz mümkündür.

birevim
Paylaş

5 Comments

 1. Rabia Özer Reply

  Vakıfbank çalışma saatlerini tekrar eski hale getirmeleri çok iyi oldu yoğunluktan işlem yapamıyorduk

 2. Nazlı Özer Reply

  Vakıfbankla çalışıyoruz açıkçası memnunum ama şubeleri çok yoğun olduğundan sizin bağlı olduğunuz müşteri temsilcisi sizle ilgilenemiyor

 3. Derya Bozkurt Reply

  Vakıfbank son zamanlarda gerçekten çok hızlı ilerleme kat etti, bir çok işlemimde bankaya gitmeme gerek kalmıyor

 4. Yakup Turan Reply

  Vakıfbank bu sene gerçekten çok fazla geliştirdi kendini artık bir çok işlemi mobil uygulama üzerinden yapabiliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

14 + seven =