15 June, 2024

Vakıf Katılım Firması Kamu Lojmanları Satışa Sundu

Vakıf Katılım firması, kamu lojmanı almak için finansman başvurusu yapan kişilere kar oranının 60 ay vadede 0,79 olarak belirleneceğini açıkladı. Firmanın 61 – 120 ay arası kar oranı belirlemesi ise 0,89 oldu.

birevim faizsiz ev

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kamuya ait 50 bin lojmanı ihale yoluyla satışa çıkardığını açıkladı. Vakıf Katılım ise bu kapsamda ev sahibi olmak isteyen kişilere finansman ve tahsilat konusunda kolaylık sağlayacak.

Vakıf Katılım ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokole göre lojman satış bedelleri yalnızca şubelerden değil, internet ve mobil bankacılık kanalları üzerinden de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı adına tahsil edilebilecek.

Vakıf Katılım Finansman Desteğine Yönelik Detaylar

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre kamu lojmanı almak isteyenlere cazip kar oranları belirlenecek. Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş tarafından projenin temel amacı, ülke ekonomisine katkı sağlanmasının yanı sıra vatandaşların da konut sahibi olabilmesi amaçlandı.

İkram Göktaş açıklamalarının devamında lojmanların ihale yoluyla satışının hükümetimiz tarafından titizlikle yürütüldüğünü kaydetti. Başta devlet memurları olmak üzere birçok kişinin ev sahibi olabileceği projeye Vakıf Katılım tarafından katkı sağlanmak istendiğini belirten Göktaş, bu sayede katılım bankacılığı misyonunun bir gereği olarak taşın altına ellerini sokarak sorumluluklarını üstlendiklerini belirtti. Özellikle 60 aya varan vade ile sunulan 0,79 kar oranının oldukça büyük bir avantaj sağlayacağı tahmin ediliyor.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

four × 3 =