18 April, 2024

Yapı Kredi Çalışma Saatleri 2021

Türkiye’nin ilk özel bankası olma unvanını taşıyan Yapı Kredi Bankası 1944 yılında kurularak halen daha geniş ağlarla hizmet vermeye devam etmektedir. Türkiye’nin birçok noktasında şubesi bulunan banka 900’den fazla şube, 4000’den fazla ATM ve binlerce çalışana sahiptir. Bu geniş alanda gösterdiği faaliyetlerle çalışmalarını aksatmamaya çalışır. Bu yetkinliğe erişmiş kurumun müşterileri işlem yapabilmek için Yapı Kredi çalışma saatleri merak eder. Özellikle 2021 yılı içerisinde yaşanan korona virüs tedbirleri saatleri değiştirilip değiştirilmediği merak söz konusu olur.

birevim faizsiz ev

Yapı Kredi Bankası Çalışma Saatleri Nedir?

Yapı Kredi Bankası yeni geçilen normalleşme süreci içerisinde çalışma saatlerini eski düzenine göre devam ettirmeye başlamıştır. Yapı Kredi çalışma saati sabah 09:00 ile 17:00 arasında meydana gelmektedir. Bu süreci hafta içi çevrenizdeki en yakın banka şubesi içerisinde gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Korona Virüs Tedbirlerinde Yapı Kredi Bankası Çalışma Saatleri Nedir?

Türkiye Bankalar Birliği kararıyla tüm dünyayı sarmış olan korona virüs tedbirleri kapsamında bankaların çalışma saatleri kısıtlanmıştı. Ancak salgınla mücadelede normalleşme adımlarının atılması bankalarının tekrar eski saatinde çalışmalarını sürdürebilmesine vesile olmuştur. Bu sebepledir ki şu an corona tedbirleri Yapı Kredi çalışma saatlerini etkilemiyor.

Yapı Kredi Bankasının Öğle Arası Tatili Var Mı?

Her banka şubesinde olduğu gibi Yapı Kredi Banası da şubelerinde öğle tatili uygulatmaktadır. Yapı Kredi bankası açılış saati 09:00’dan 12:30’ a kadar öğleden önce işlemlerini yaparken banka sonrasında öğle arası tatiline girer. 12:30 ile 13:30 arası Yapı Kredi Bankasının öğle arasıdır ve bu süreç içerisinde işlem görmeyip hizmet sunmaz. Ardından 13:30’da bankanın tekrar açılarak 17:00’a kadar öğleden sonra hizmetini sunmaya devam eder.

Yapı Kredi Bankası Resmi Tatillerde Açık Mı?

Türkiye’nin ilk özel bankası olan Yapı Kredi resmi tatillerde şubelerinde hizmet sunmaz. Eğer ki işlemleriniz var ise ATM, internet bankacılığı, telefon bankacılığı gibi hizmetlerden yararlanabilmeniz mümkündür. Resmi tatil ve hafta sonları dışında Yapı Kredi kapanış saati 17:00’a kadar şubelerinden istediğiniz işlemi yaptırabilmeniz mümkündür.

birevim
Paylaş

4 Comments

  1. Cemal Aydın Reply

    Yapıkredi bankasıyla uzun yıllardır çalışıyorum, bankacılık konusunda ülkemizde bir çok yeniliği başlatmış bir bankadır 🙂

  2. Muhammet Güneş Reply

    Yapıkredi bankasıyla çalışma şansım olmadı ancak çalışan tanıdıklarım çok memnun 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

13 + 16 =