18 April, 2024

Yatırımcıların yeni gözdesi Sultangazi!

İstanbul’da 3. Köprü bağlantı yolları ve muhtemel Kanal İstanbul güzergahında bulunan Sultangazi yatırımcıların dikkatini çekiyor.

birevim faizsiz ev

Kentsel dönüşümle birlikte emlak piyasasının nabzı Sultangazi’de atmaya başladı. 3. Köprü ve Kanal İstanbul’a yakınlığıyla bilinen Sultangazi aynı zamanda Başakşehir-Hadımköy-Arnavutköy’e de bağlanıyor.

TGM Trend Gayrimenkul Genel Müdürü Hakan Erilkun, Sultangazi’de satılık konutta 9 ay önce 2.200 TL olan metrekare fiyatlarının yüzde 11 oranında artışla 2.420 TL seviyesine çıktığına dikkat çekiyor. Hakan Erilkun, kısa bir zaman öncesine kadar 120.000 – 150.000 TL arasında değişen konut fiyatlarının yerine bölgede nitelikli konut projelerinin bugün 600.000 TL’ye satıldığını söylüyor.

Sultangazi’de gayrimenkul değerlerinin hızlı yükselişini değerlendiren TGM Trend Gayrimenkul Genel Müdürü Hakan Erilkun; “Bölgenin en önemli üç özelliği, konumu, yeni projeye uygun bakir alanları ve kentsel dönüşüm kapsamına alınabilecek çok karlı ve gözde lokasyonlarının bulunmasıdır” dedi. En büyük belediye binasının ve Çağlayan Meydanı’nın iki katı büyüklüğünde bir meydanın bölgede yapılmasıyla ilk modernizasyonun başlayacağını hatırlatan Hakan Erilkun şunları söyledi: “İstanbul Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu ve iki ayrı fakültenin buraya alınma kararı ile bölgenin niteliksel gelişimi hızla yükselecektir.

Bölgenin tek olumsuz yönü olan ve 10 kilometrekarelik bir alanı alan eski taş ocakları da bu hızlı gelişimle beraber faaliyetine son verecektir. Bölgedeki bu hızlı gelişimin tamamlanmasının son halkası ise metro olacak. Zira henüz üç noktada olduğu düşünülen Sultangazi, Vezneciler’den başlayan yeni metro hattının bu bölgeye 2019’da ulaşmasıyla asıl değerine ulaşacaktır. 15 istasyondan oluşan bu yeni metro hattı ile Sultangazi – Beyazıt arasındaki mesafe sadece 19 dakikaya inecek. Yeni İstanbul’un yeni çekim merkezi üçüncü havalimanına ve Kanal İstanbul’a sadece 10 dakika uzaklıkta olan Sultangazi olacaktır.”

birevim
Paylaş