16 June, 2024

YDA Center’a Avrupa’dan 3. Ödül

Avrupa’nın en önemli gayrimenkul ödüllerinden biri olan Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nin Avrupa ayağı olan European Property Awards’te “En İyi Ofis Mimarisi” ödülünü YDA Center İş ve Yaşam Merkezi Projesi aldı.
YDA Center, YDA Group tarafından hayat geçirildi ve Yazgan Mimarlık tarafından tasarlandı. Londra’da düzenlenen ödül törenine katılan YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, Yazgan Mimarlık Kurucu Ortağı Dr. Kerem Yazgan ve Melikhan Cüneyt Arslan, YDA Center’ın ödülünü aldı. YDA Center daha önce de farklı ve göz alıcı mimarisi ile birden fazla ödüle layık görülmüştü. “Sign of the City Awards 2016″da En İyi Ofis kategorisinde Premium Proje seçilen YDA Center, bunun dışında mimarlık dünyasının en prestijli etkinliklerinden biri olan World Architecture Festival kapsamında bu yıl “Office-Future” kategorisinde rakiplerini eleyerek finalde yarışmaya da hak kazandı.

birevim faizsiz ev

Başkent’in Kalbinde Kentsel Plaza
Projenin mimarı Dr. Kerem Yazgan, proje ile ilgili, “YDA Center, modern bir mimari bakış açısıyla başkentin kalbinde oluşturulan Kentsel Plaza ile birlikte yükselmektedir. Boşluklarla şekillenen High-Flat Ofis ve park alanları ile hem yakın çevresine hem de şehre görsel olarak açılan, kentsel mimarisi ile sadece bir iş merkezi değil mekânsal, görsel ve sosyal anlamda Ankara’da yılın her günü yaşayacak bir yaşam merkezi, canlı bir kent mekanı yaratmaktadır. Kentsel Plaza, farklı kotlarda avlular ve bu avluları bağlayan sokakların açıldığı, insanlara farklı alternatif yürüyüş yolları, vistalar, platformlar, çekim noktaları sunarak Metro ve Ankaray istasyonu ile ticari alanlar, kafeler, restoranlar, ofis girişleri, peyzaj alanlarını birbirine bağlayan sosyal bir kent mekânıdır. Projenin güneyinde bağımsız bir parselde, yaklaşık 13.000 m² peyzaj alanı içerisinde, restoran, kafe ve çok amaçlı etkinlik alanı ile altında park sorununu ortadan kaldıracak kapalı bir otopark barındıran, yoğunluğun olduğu Çukurambar bölgesinde kentsel plaza ile birlikte nefes alma mekânları yaratacak ve tüm bölgeye hizmet edecek bir kent parkı bulunmaktadır. YDA Center’ın en yüksek noktasında ise kent panoramasına her yönden hâkim, Ankara’nın sosyal hayatında ayrıcalık yaratacak bir Roof Restaurant yer almaktadır. YDA Center hem mimarisiyle hem de kent yaşamına katkılarıyla rakipsiz bir proje olarak hayata geçiyor.” dedi.

birevim
Paylaş