18 May, 2024

Yıldırım Kule, Ankara’nın Parlayan Yıldızı!

Ankara’da inşa edilen markalı projeler, hem kent gelişimine hem de şehir vizyonuna önemli katkı sunuyor. Başkent, gerek kentsel dönüşüm projeleri ve gerekse yeni yapılan marka projeler sayesinde önemli bir sektörel değere ulaşıyor. Ankara’nın sosyal ve iş yaşamına renk katmak için tasarlanan Yıldırım Kule projesi, sahip olduğu  teknik detayları sayesinde fark yaratıyor. Proje, Ankara’nın kuzey güney aksında ofis-mağaza konseptinde inşa ediliyor.

birevim faizsiz ev

Yıldırım Kule, İş  Ve Sanatı Buluşturuyor!

Konya yolu cepheli olan proje, doğu aksında Balgat Çankaya, batı aksında Konya yolu ve ODTÜ yeşilliğine sahip. Toplamda 46 bin m2 inşaat alanının, 21 bin m2’si ticari kullanım için  tasarlanan  Yıldırım Kule projesinin, 13 bin m2’si ofis alanı, 3 bin 600 m2’si ise dubleks ofisten oluşuyor. Projede yer alan 8 bin m2’lik alanın ise cadde mağaza olarak hizmet vermesi hedefleniyor.

Yıldırım Kule projesinde; geniş ve rahat kullanımlı toplantı alanları yer alıyor. Ankara’da  iş ve sosyal yaşama, yeni bir soluk getirmesi planlanan projenin  yenilikçi bir yaklaşımla ‘’Sanat Kulesi’’ olma iddiası da var. Öyle ki, ’Şehrin Sanat Galerisi”  olma amacında olan proje, her türlü sanat platformu, ressam, küratör ve bienal planlayıcılarının yararlanabileceği biçimde dizayn edilen mekanlara sahip.

Ankara Yıldızını, Ticari Alanlar Parlatacak!

Fertaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım, kentte yükselen projelerin Ankara ticareti için büyük kazanç olduğu söyledi.  Ankara’nın sahip olduğu önemli akslara dikkat çeken Zafer Yıldırım, Konya ve Eskişehir yollarının Ankara için kıymetli iki aks olduğunu kaydetti.

Zafer Yıldırım, “Konya Yolu, Eskişehir Yolu, Balgat ve Çukurambar bölgeleri, Ankara’nın yeni iş merkezleri olarak kendilerini göstermeye başladı. Özellikle Konya Yolu ve Balgat bölgesi hızla gelişiyor. Daha önce iş dünyasının yoğunluğu Kızılay, Kavaklıdere ve Bahçelievler gibi bölgelerde yoğunlaşıyordu. Bu nedenle, kaliteli ve çağa ayak uyduran projeler, eskilerin yerini alıyor.” Dedi.

birevim
Paylaş