15 June, 2024

Yılın rengi seçilen yeşili evde kullanmak için ipuçları

2017 yılının rengi olarak seçilen yeşil, doğayı çağrıştırmasının yanı sıra yenilenmeyi, zindeliği ve yaşamı da ifade eder. Psikolojimize de iyi gelen yeşil rengi evlerimizde nerelerde kullanabiliriz? Size vereceğimiz ipuçlarıyla evinizi yeşillendirin..!

birevim faizsiz ev

Salonunuzda yeşili kullanmak istiyorsanız koltuk seçiminizi yeşil renginde yapabilirsiniz.
Eğer koltuğunuzu değiştirmeden yeşil rengi yakalamak istiyorsunuz üzerine yeşil tonlarında örtü veya battaniye örterek kombin yapabilirsiniz.

Duvarlarınızda yeşil renk kullanmak istiyorsanız duvarın tamamını boyamak yerine bir bölümünü boyayabilirsiniz veya yeşil tonlarında bir tablo asabilirsiniz.

Artık hanımlar zamanın çoğunu mutfakta geçiriyor. En çok vakit geçirilen yerde yeşil kullanmak iyi gelecek. Mutfak dolaplarını yeşil renge boyayabilirsiniz veya zeminde yeşil bir halı kullanabilirsiniz.

Aydınlık bir yatak odası için açık renk kullanmak her zaman işe yarar. Yeşil desenli veya düz örtüler sakinleşmenizi sağlayacaktır.

Banyonuzda yeşil dokunuşlar için havlu, sabunluk, çöp kovası ve paspası yeşil seçin.

Yeşil perdeler evinizin havasını oldukça değiştirecektir.

Yeşil renginin yılın rengi seçilmesinin ardından tüm aksesuarlarda yeşil görmek mümkün. Vazo, biblo, lamba ve objelerde yeşil kullanarak evinizi yeşillendirebilirsiniz.

birevim
Paylaş