15 June, 2024

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri 2021

1863 yılında Ahmet Şefik Mithat Paşa tarafından Pirot Kasabası’nda kurulan Ziraat Bankası Türkiye’nin en eski ve büyük bankalarından biri olarak günümüzde de hız kesmeden çalışmalarını sürdüren bir bankadır. En çok müşteriye sahip olan bu köklü banka ise mesai saatleri en çok merak edilen konulardan birisidir. Çünkü Türkiye Bankalar Birliği kararıyla koronavirüs tedbirleri kapsamında banka çalışma saatleri değiştirilmiş olup şimdi ise yeni normalleşme sürecinde eski mesai dönemlerine geçiş söz konusu olmuştur. Ziraat bankası çalışma saatleri ise bu dönemden dolayı 2020 yılı içerisinde değişim yaşayıp yaşamadığı merak edilir.

birevim faizsiz ev

Ziraat Bankası Çalışma Saati Nedir?

Ziraat Bankası açılış saati hafta içi her gün sabah 09:00 olup 17:00 saatinde de şubenin kapanması gerçekleşir. Bu süre içerisinde hizmet verilmesini hafta içinde yapıyor. Hafta sonu açık şube olmayıp işlemlerinizi de ATM, internet bankacılığı ve telefon bankacılığı aracılığı ile yapabilmeniz mümkündür. Bu işlemler ise teknolojinin gelişmesiyle çok daha kolay şekilde ulaşarak mobil cihazınızla yapabilmeniz mümkün olur.

Corona Tedbirleri Çerçevesinde Ziraat Bankası Çalışma Saati Nedir?

Türkiye Bankalar Birliği kararıyla covid-19 virüsü tedbirleri kapsamında banka çalışma saatleri değiştirilmişti. Ancak salgınla mücadelede normalleşme adımlarının atılmasıyla girilen döneme girilmesiyle beraber artık Ziraat Bankası çalışma saati eski çalışma saatleri olarak değişime uğramıştır. Eski saatleri olarak 09:00’da açılan banka Ziraat Bankası kapanış saati olan 17:00’a kadar şubelerinde çalışma hizmetini sunar.

Ziraat Bankasının Öğle Arası Tatili Var Mı?

Her çalışılan kurumda olduğu gibi Ziraat Bankası’nın da bir saatlik öğle arası bulunur. Saat 12:30 ile 13:30 arasında şubeler kapatılarak işlem görmez. Çalışanların öğle arasında olduğu zaman dilimi ancak 13:30’dan sonra öğleden sonra olarak işlemlerini almaya başlar. Sabah 09:00 ile 12:30 arası olan işlemler de öğleden önce işlemleri olarak nitelendirilir.

Ziraat Bankası Resmi Tatillerde Açık Mı?

Kamu bankası olarak da çalışan Ziraat Bankası resmi tatillerde görev yapmaz. Resmi tatillerin bitiminden sonra yine hafta içi zaman dilimi içerisinde hizmetlerini çalışanlarına büyük bir memnuniyetle sunmaya devam eder.

birevim
Paylaş

5 Comments

 1. Seval Bulut Reply

  Ziraat bankası devlet bankaları arasında bence en aktif teknolojiye sahip banka, uygulamasını çok başarılı geliştiriyor.

 2. Pınar Kaplan Reply

  Ziraat bankasının çalışma saatlerini tekrar eski hale getirmesi gerçekten çok iyi, çünkü çok yoğun oluyordu şubeleri

 3. Nazlı Sarı Reply

  Ziraat bankasındaki hesabımla ilgili hangi şubesine gidersem gideyim çok ilgi görüyorum, gerçekten çok iyi bir banka

 4. Yılmaz Yüksel Reply

  Ziraat Bankasına pandemi sürecinde kredi amacıyla başvurdum ve anında onay geldi uygulaması da çok iyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

2 × two =