15 June, 2024

Ziraat Bankası EFT ve Havale Ücreti 2021

Ziraat bankası müşterilerine EFT ve Havale işlemleri yapma imkanını sunuyor. Şube üzerinden, ATM, mobil bankacılık, internet bankacılığı ve telefon bankacılığı üzerinden bu işlemleri yapmanız mümkündür. Ancak banka bu işlemler için müşterilerinden önceden belirlenmiş ücretler almaktadır. Bu ücretler banka tarafından işlem ücreti olarak tahsil edilmektedir. Tabi bunun için belirlenen limitlere göre kesilen ücretlerde değişmektedir. Gerektiği durumlarda BDDK bu işlem ücretlerine müdahale ederek belirli bir miktarın altında ki işlemlerde ki ücretleri değiştirebilmektedir.

birevim faizsiz ev

Ziraat Bankası EFT Ücreti 2021

Ziraat Bankası üzerinden 2021 yılında EFT işlemi yapacaklar aşağıda ki limitler dahilinde işlem ücretleri ödemesi gerekmektedir. Bu ücretler işlem yapılacağı sırada size söylenmekte ve ister işleme tabi olan paranın içerisinden veya ekstra olarak kesilmesine karar verebilirsiniz.

  • 1000 TL ve altında olan işlemlerde: 1.14 TL
  • 1000 TL ve 50 bin TL arasında ki işlemlerde: 2.29 TL
  • 50 bin TL ve üzerinde ki işlemlerde: 28.65 TL

Ziraat Bankası EFT ücretleri 2021 yılında bu şekilde alınmaktadır. Eğer banka üzerinde ki hesaplarınızdan işlem yapacaksanız bu konuda yeterli bilgiye sahip olmalısınız.

Ziraat Bankası EFT Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası hesaplarınız üzerinden farklı şekillerde para transferleri yapılmaktadır. EFT bu işlemlerden birisidir. Bu işlem ile Ziraat Bankası üzerinden diğer bankalara transfer yapılması sağlanmaktadır. Bu işlemleri internet bankacılığı, mobil uygulama, ATM, müşteri hizmetleri ve Ziraat Bankası şubeleri üzerinden kolayca yapmanız mümkündür. Yapılan yeni düzenleme ile hafta içi 09:00 ile 17:00 saatleri arasında yapılan işlemler günümüzde 7/24 kesintisiz bir şekilde yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Havale Ücreti 2021

Ziraat Bankası içerisinde farklı iki hesap arasında para transferi havale yöntemiyle yapılmaktadır. 2021 yılı itibariyle EFT işlemlerinde alınan ücrette olduğu gibi Havale işlemi içinde belirli bir ücret alınmaktadır. İşlemin ne kadar olduğuna ve nereden yapıldığına göre alınan ücrette değişiklik olabilmektedir.

  • İnternet bankacılığı: 1 TL ile 25 TL
  • ATM Havale ücreti: 1 TL ile 25 TL
  • Telefon Bankacılığı havale ücreti: 5 TL ile 100 L
  • Şube Havale Ücreti: 5 TL ile 100 TL
  • Mobil Bankacılık Havale Ücreti: 1 TL ile 25 TL

Ziraat Bankası havale ücreti bu şekilde tahsil edilmektedir. Tabi göndereceğiniz miktara göre bu ücretlerde değişiklik yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Havale Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası arasında ki hesaplar arasında yapılan havale işlemini çok farklı yollardan birisini kullanarak yapmanız mümkündür. Mobil, telefon, internet, şube veya ATM üzerinden bu işlemler kolayca yapılabilecektir. Sizlerde bu işlemleri yapmak istiyorsanız ilk olarak dikkat etmeniz gereken ne kadar havale ücreti alınacağı olmalıdır. Bu konuda işlem yapılmadan önce banka tarafından gerekli bilgilendirme tarafınıza yapılacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

two × three =