21 May, 2024

Aydın Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

Kredisiz ve taksitle ev almak; herkesin hayali olsa da içerisinde bulunduğumuz ekonomik şartlardan dolayı neredeyse hiçbir kurumun bu şansı vermediğini söylemeliyiz. Konut kredisi almak için bankalara başvurduğunuz takdirde kredi tutarının neredeyse iki katını geri ödemek zorunda kalırsınız. Senetle kredi almak ise hem riskli hem de maliyeti daha fazla olan bir seçenektir. Bu noktada, sizlere Aydın kredisiz ve taksitle ev alma fırsatı sunan Birevim’den bahsetmek istiyoruz!

birevim faizsiz ev

Birevim Nedir?

Birevim; insanların ev, araba ve diğer ihtiyaçlarına finansal destek sağlanması amacıyla kurulmuş bir organizasyondur. Bireysel tasarruf yerine birlikte tasarruf yöntemini benimsemiştir. Herkesin kendi ödeme bütçesine uygun ödeme gruplarına katılmasını sağlamaktadır. 60 kişilikten başlayarak 480 kişiliğe kadar uzanan tasarruf grupları vardır.

Birevim sayesinde Türkiye’nin her yerinden ev sahibi olabilirsiniz. Aydın kredisiz ve taksitle ev alma fırsatı demiş olsak dahi Aydın’dan başvuru yapıp Türkiye’nin farklı bir şehrinden ev alma şansınız yer almaktadır. Birevim’e 18 yaşını dolduran herkes başvuru yapabilir. Konut kredisi almak için gerekli olan kredi notu, bankaların kara listesinde olmama, banka hesaplarında haciz olmaması gibi şartlar hiçbir şekilde Birevim bünyesinde yer almamaktadır.

Birevim’e isteyen herkes katılabilir. Düşük gelirli olsanız dahi Birevim’in size uygun tasarruf programlarından birisine katılma şansınız bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, yüksek gelirli bir vatandaş olarak da Birevim dünyasına adım atabilirsiniz. Başka bir finansman desteği ile çok daha yüksek maliyetle ulaşacağınız evinizi Birevim sayesinde hayal ettiğinizden de düşük bir rakama satın almış olursunuz.

Birevim Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Birevim’de dört farklı ödeme yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerin hepsi aşağı yukarı benzer özellikler taşısa da aralarında küçük farklar vardır. Sıra tespitli tasarruf yönteminde ilk olarak satın almak istediğiniz eve karar vermelisiniz. Evin tutarına uygun olarak aylık ödeyeceğiniz taksitleri kararlaştırmalısınız. Bir sonraki aşamada, bu hususların hepsini yazılı sözleşme haline getirmelisiniz. Birevim’de ödeyeceğiniz aylık taksit tutarına uygun bir tasarruf grubuna katılmış olursunuz. Örneğin, 60 taksitle ödeme yapmayı düşünüyorsanız 60 kişilik tasarruf grubuna katılırsınız. Tasarruf grubuna katıldıktan sonra noter huzurunda yapılan çekilişle evinizi teslim alacağınız tarih belirlenir. Evinizi günü geldiği zaman teslim alırsınız. Sonrasında ise aylık taksitlerinize binde altı oranında zam yapılır. Bu sayede, borcunuz çok daha erken bitecektir.

Sıra tespitli ikinci tasarruf yönteminde ise süreç benzer şekilde işlemektedir. Ancak, evinizi teslim aldıktan sonra aylık taksitleriniz binde 4,5 oranında arttırılmaktadır. Ayrıca, yıllık yüzde sekiz oranında bir artış daha söz konusudur. Serbest planlı tasarruf yönteminde ise hem aylık taksitlerinize hem de evinizi ne zaman teslim alacağınıza siz karar verirsiniz. Bir başka deyişle, kura çekimi vb yoktur. Konut değer endeksli yöntemde ise evinizin değeri TCMB tarafından belirlenen konut fiyat endeksi dikkate alınarak korunmaktadır.

birevim
Paylaş

4 Comments

  1. Birevimolsa Post author Reply

   Merhaba Metin Bey,
   Ödeme planı istekleriniz doğrultusunda düzenlenmektedir. Dilerseniz balon ödemeler olarak da ödeme yapabilirsiniz.

 1. Adem Güneş Reply

  Kredi faizleri o kadar yüksek ki geçen banka istediğiniz krediyi verelim dediğinde gidip sordum faiz oranı 2.35 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

6 − 4 =