15 June, 2024

Yeni ev kuracaklara 5 tüyo!

Evlenecek olanlar veya evini sil baştan yenilemek isteyenler yazımızda sizler için ufak tüyolar hazırladık. Faydası olacağını düşündüğümüz yazımıza göz atarak vakit ve nakit kaybı yaşamadan yeni evinizin kapılarını gönül rahatlığıyla açabilirsiniz.

birevim faizsiz ev

1- Ödeme Tablosu Oluşturun

Eviniz için gerekli ihtiyaçları belirleyerek bir liste oluşturun. Bu ihtiyaçlar için net bir bütçe belirlemek zordur fakat sanal ortamda her bilgiyi bulabildiğimiz gibi listede yer alan ihtiyaçlarınızın da ortalama fiyatlarını bulabilirsiniz. Böylece ortaya bir ödeme tablosu çıkar. Bütçenizi bu tabloya göre belirleyebilirsiniz. Ancak unutmayın hesaba katmadığınız masraflarınız muhakkak olacaktır. Bunlar için de ayrıca bütçe biriktirmekte fayda var.

2- Kredi Kartı Limitinizi Yükseltin

Günümüzde yanımızdan ayırmadığımız olmazsa olmazımız kredi kartlarımız…Hem varlığı hem de yokluğu dert olan kredi kartları…Cebimizden para çıkmadığı için bize bedava alışveriş keyfini yaşatan kartlar. Birçok mağaza kredi kartına taksit imkanı sağladığı için gönül rahatlığıyla kartlarınızı kullanabilirsiniz. Ancak limit yetersiz sorunu ile karşılaşmak istemiyorsanız alışverişlerinize başlamadan önce kart limitinizi yükseltin. Taksitli alışverişleriniz de toplam limitinizden düştüğü için mevcut limitiniz hemen dolabilir.

3- Net Ölçüleri Belirleyin

Yeni evinizi bulduğunuzda öncelikle ölçüleri belirleyin. Doğru ölçüleri belirleyerek evin eşyalarını net şekilde konumlandırabilirsiniz ve bu doğrultuda fiyatlandırma yapabilirsiniz.

4- Su ve Elektrik Tesisatlarını Kontrol Edin

Eğer ikinci el bir eve yerleşecekseniz evin tüm tesisatlarını kontrol edin. Elektrik sigortaları yeni mi? Prizlerde, muslukların bağlantı hortumlarında kaçak var mı? Bu soruların cevabını netleştirmeden eve taşınmayın. Çünkü eve yerleştikten sonra bu sorunlardan biriyle karşılaşmanız size hem nakit ham de vakit kaybettirecektir.

5- Aynı Markayı Farklı Bayilere Sorun

Ev eşyası alırken özellikle beyaz eşyada karşımıza farklı fiyatlar çıkmakta. Markasına, Modeline, işlevine ve hatta rengine göre karşımıza farklı fiyatların çıktığı beyaz eşyada bayiler arası fiyat farklılığı ile de karşılaşmamız mümkün. Bayinin satış adedine ve bulunduğu konuma bağlı olarak fiyat farkı bulunabilir. Araştırmakta fayda var.

birevim
Paylaş