21 May, 2024

Faizsiz! Vade Farksız! Ev Almak İster misiniz?

Türkiye bu sistemi çok sevdi! Dünyada yüz yılı aşkın bir süredir yapılmakta olan bu uygulama artık Türkiye’de de var! Faize karşı olanlar ya da faiz yüzünden ev fiyatının bir ev fiyatı kadar daha artmasını göze alamayanlar, ev için girilecek borcu ödeyememekten korkanlar, artık faizsiz ev uygulamasıyla gülen yüzler arasında yerlerini alıyorlar!

birevim faizsiz ev

240 AY VADE SEÇENEĞİ!

Faizsiz ev almak isteyenler, istedikleri bir firmayla iletişime geçiyorlar. Karşılıklı bir sözleşme imzalanıyor. Bu sözleşmeye ihtiyaç duyulan meblağ ve ödeme koşulları yazılıyor. Sonrasında aylık olarak ödemeler başlatılmış oluyor. Vade olarak 240 ay vade yapılabiliyor. Bu vade için ek bir ücret ödenmesi yani vade farkı uygulaması yok. Herkes istediği kadar aylık ödemeyi kendisi belirleyebiliyor. Örneğin toplamda 240 ay vade isteyen bir alıcı, aylık ödemeleri istediği gibi ayarlayabiliyor. İlk 1 yıl aylık ödemelerini 5 bin TL ya da 500 TL yapabiliyor.

Önemli olan toplamda ne kadar para alınacağı ve bunun 240 ayda ödenmesi. Bu süre içinde alıcı kişi istediği gibi aylık düzenlemeler yapabiliyor. Ayrıca 240 ay içerisinde alıcı kişi toplu para vermek zorunda da kalmıyor. Genellikle ihtiyaç ya da ev kredilerinde ara ödeme ya da mutlaka peşinat istendiği için, kredi almak çoğu kişiye pek cazip gelmiyor. Ama bu sistemde ara ödeme ya da peşinat ödemeniz gerekmiyor. Eğer elinizde para biriktiyse aylık ödeme planınızı da değiştirebiliyorsunuz. Erken ödeme yaptığınızda doğal olarak borcunuz da erken bitmiş oluyor. Zaten vade farkı alınmadığı için, erken ödeme indirimi de yapılmıyor.

İSTERSENİZ ÖDEMELERİNİZE ARA VEREBİLİYORSUNUZ!

Faizsiz ev almak istiyorum diyorsanız ama bunu bankalara söylemeyi tercih etmiyorsanız, bu sistemle eviniz olabilir. Ödemelerinizi kredi kullanarak erteleme şansınız bulunmamaktadır. Hatta böyle durumlarda, kredi kullanmış olduğunuz mülkünüzü de bankaya vermek zorunda kalabilirsiniz. Oysa faizsiz ev almak için kurulmuş olan sistemde, eğer eliniz dara düşerse, bunu merkeze bildirip, ödemeyi erteleyebiliyorsunuz! Erteleme yapmanız için de ek bir ücretlendirmeye tabi tutulmuyorsunuz! İstediğiniz kadar erteleme hakkınız da bulunuyor!

birevim
Paylaş

6 Comments

 1. Ramazan Çelik Reply

  Peşinat vermek zorunda mıyız peki? Peşinat vereceksek ne kadar vermemiz gerekiyor bir oranı var mı?

  1. Birevimolsa Reply

   Merhaba Ramazan Bey;
   Birevim firmasında peşinat verme zorunluluğu yoktur. Ancak ne kadar çok peşinat verirseniz, teslim süresi kısalmaktadır. Daha erken ve hızlı ev sahibi olabiliyorsunuz. Detaylar; https://www.birevim.com

 2. Mehmet Demir Reply

  Faizsiz ev satın almak gerçekten çok mantıklı geliyor artık, bankaların faiz derdiyle uğraşmaktansa faizsiz ev sahibi yapan sistemlerden almak ve kira öder gibi ev sahibi olmak daha mantıklı 🙂

 3. Emre Güneş Reply

  Vade farksız ev sahibi olabilmek çok büyük bir şey gerçekten, günümüzde böyle fırsatları değerlendirmek lazım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

seventeen − sixteen =