16 June, 2024

Fuzulev Nedir? Fuzulev İçin Şikayet Var Mı?

Türkiye’de ev sahibi olmak; dolar kurunun her geçen gün artması ve hayat pahalılığının insanları bunaltması sebebiyle her geçen gün daha da zorlaşmaktadır. Bu şartlar altında, ev almak için konut kredisi almak, bir alternatif olarak dikkat çekmektedir. Ancak, konut kredisi almanın birtakım zorlukları bulunmaktadır. Her şeyden önce, bankaların şart koştuğu aylık faiz oranları, kredilerin geri ödeme planında oldukça yıkıcı sonuçlar doğurmaktadır. Buna ek olarak, faiz, İslam’da hoş karşılanmayan bir unsurdur. Tüm bu sebeplerden dolayı insanlar, faizsiz ev almanın yollarını ararlar. Bu noktada, Fuzulev sistemi, insanların karşısına olumlu bir alternatif olarak çıkar. Fuzulev sistemi; tıpkı altın günü gibi bir sistemdir. Ev sahibi olmak isteyen herkes, bu sistem sayesinde faizsiz, peşinatsız ve kredisiz ev alma şansına sahip olur.

birevim faizsiz ev

Fuzulev Ev Alma Yöntemleri

Ev almak isteyen ancak faize bulaşmak istemeyen bir yandan da ödemeleri nasıl yapacağını düşünen insanlar için en uygun alternatif olarak Fuzulev sistemi göze çarpmaktadır. Fuzulev sisteminin temelinde yardımlaşma yer almaktadır. Ev almak için bir araya gelen kişiler, grup oluştururlar. Bu kişiler, ev alma sürecinde birbirlerine destek olarak faizsiz ve vade farksız ev sahibi olma fırsatını yakalarlar. Bu sistemde dört farklı ödeme sistemi bulunmaktadır. Bunlar; vade ortası sistemi, çekiliş sistemi, ara ödemeli erken teslim sistemi ve peşinatlı erken teslim sistemi olarak bilinmektedir. Çekilişli gruptan ev sahibi olmak isteyen kişi, ödeyeceği vade miktarına en uygun olan grubu seçmektedir. Gruplar 40,60,80,100 ve 120 kişiden meydana gelmektedir. Gruba katılan kişi sayısı ve vade sayısı aynıdır. Bu sistemde her ay bir çekiliş yapılmaktadır. Çekiliş sonucunda bir kişi ev sahibi olmaktadır. Vade ortası sistemini tercih edenler, taksitlerin yarısında ev sahibi olma şansına sahip olurlar. Bu sistemde çekiliş yoktur. Bu sistemde, sahip olunmak istenen eve dair tutar eşit taksitlere bölünür. Peşin ödeme yükümlülüğü bulunmaz. Peşinatlı erken teslim sisteminde ise tüm taksitler; faizsiz, vade farksız ve sabit olarak bilinmektedir. Peşinatını çok yatıranlar, o oranda evlerine erken sahip olma şansına erişirler. Ara ödemeli erken teslim sisteminde ara ödeme yapılarak eve kolaylıkla sahip olunur. Bu sistemde peşinat yoktur.

Fuzulev Şubeleri

Fuzulev; Türkiye’nin 21 ilinde bulunan şubelere sahiptir. Bu iller arasında İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Adıyaman, Afyon, Antalya, Bursa, Denizli, Erzurum, Mersin, Gaziantep, Kocaeli, Kayseri, Malatya, Konya, Kahramanmaraş, Samsun, Sakarya, Sivas ve Tokat bulunmaktadır. Fuzulev’in Türkiye’nin birçok iline yaygın olduğu düşünüldüğünde isteyen herkes, yakınındaki şubeye giderek Fuzulev sistemine dahil olma şansına sahip olabilir. Bilhassa Türkiye’nin büyük şehirlerinde birden çok ilçede Fuzulev şubesi bulunmaktadır.

Fuzulev Şikayet ve Yorumları

Fuzulev sistemiyle alakalı yapılan yorumlara bakıldığında müşteri memnuniyetinin yüksek seviyelerde olduğu görülebilir. sikayetvar.com/fuzul-ev adresinden detaylı inceleyebilirsiniz. Bu sistem sayesinde Türkiye’nin herhangi bir yerinden istenilen evi almak mümkün hale gelir. Taksitlerinin tümünün vade farksız ve faizsiz olması, ciddi bir avantajdır. Çünkü, İslam kurallarına göre faiz olumlu karşılanmaz. Yalnızca bu sebepten dolayı dahi Fuzulev ile alakalı yapılan yorumların birçoğunun olumlu olduğundan bahsedilebilir. Şikayet sitelerinde Fuzulev ile ilgili yapılan yorumlarda nadiren olumsuzluklara rastlanır. Çünkü, bu sistemde, dört adet alternatif bulunmaktadır. İsteyen herkes, kendisine en uygun alternatifi seçerek ev sahibi olma şansına erişir. Fuzulev’de taksit ödenmesi esnasında sıkıntıya düşenler, istedikleri zaman taksit dondurma seçeneğine sahiptir. Ayrıca, taksit tutarlarında değişiklik yapma fırsatı bulunmaktadır. Buna ek olarak, bu sistemden istenilen zamanda ayrılmak da mümkündür.

birevim
Paylaş

11 Comments

 1. İsmail Öztürk Reply

  Fuzulev belki de bu sektörde katılımlı ev veren en eski şirketlerden biridir, haklarındaki şikayetleri kısa sürede çözümlediklerini duydum

 2. Uğur Acar Reply

  Fuzulev’den abimler ve babamlar ev aldılar, şikayetlerin detayı bilmiyorum ama bana asılsız geliyor. Fuzulev müşteri memnuniyetine önem veren bir firma

 3. Demet Can Reply

  Fuzulev gerçekten çok kaliteli ve işinin ehli bir kurum, yıllardır bu sektörde bir çok insanı ev sahibi yaptılar 🙂

 4. Asya Aksoy Reply

  Fuzulev hakkında şikayet konuları olması normal, çünkü işini güzel yapan her şey kötüleniyor 🙂
  Fuzulev gibi şirketlerin bazı prosedürlerini beğenmeyen müşteriler şikayet konusu açmaya yönelebilirler.

 5. oktay Reply

  78490 numaralı fuzulev üyesiyim. 30 haziran 2019 tarihinde pazar günü fuzuleve üye oldum üye olmadan önce günün pazar gününe denk gelmesi sebebiyle peşinatın 1 temmuz pazartesi günü yatırılması halinde haziran kurasına katılabileceğimiz ve kurada ismimizin çıkmaması halinde teslimatın 2020 temmuz ayında yapılacağı söylendi bizde 1 temmuz günü organisazyon ücreti, peşinat ve haziran taksitini yatırdım. Telefonuma gelen mesajda haziran 2019 dönemi için çekilişe 25. sıradan katılacağım bildirildi. Bu süre zarfında kurada ismim çıkmadı ve taahhüt edilen temmuz 2020 tarihi geldi bana ilk taksitimin geç yatırıldığı bu nedenle ödemenin ağustos ile eylül ayları arasında yapılacağı söylendi. ben fuzulev olarak bana 1 temmuz pazartesi günü belirttiğiniz ücreti yatırdım bana bu tarihte yatırmam halinde bir sorun olmadığını söylediniz dedim durumu izah etmeme rağmen o gün çalışan kişinin hatası olduğu bu sebepten dolayı ödemeyi geç yapacaklarını söylediler bende burası kurumsal bir firma çalışanların sözlerinin tüm firmayı ilgilendirdiğini söyledim. Belirtilen gün geldi her defasında fuzulev olarak zorluk çıkarmak için ellerinden geleni yapmaya başladılar her gün farklı bir bahane üretmeye başladılar. Artık fuzulevden hiç umudum kalmadı ve yalanlarından bıktım gruptan çıkmayı düşünüyorum. Fuzulev benim nazarımda yalan söyleyen ve milleti kandıran bir kurumdur. Ben buraya üye olmadan bir daha düşünün derim.

 6. İbrahim Kaplan Reply

  Bende alım düşünüyordum araştırma yapayım derken konunuzdaki oktay arkadaşın yorumuyla etkilendim, fuzulev sistemine biraz güvenim azaldı açıkçası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

four × 3 =