Faizsiz Ev

Fuzulev Nedir? Fuzulev İçin Şikayet Var Mı?

Türkiye’de ev sahibi olmak; dolar kurunun her geçen gün artması ve hayat pahalılığının insanları bunaltması sebebiyle her geçen gün daha da zorlaşmaktadır. Bu şartlar altında, ev almak için konut kredisi almak, bir alternatif olarak dikkat çekmektedir. Ancak, konut kredisi almanın birtakım zorlukları bulunmaktadır. Her şeyden önce, bankaların şart koştuğu aylık faiz oranları, kredilerin geri ödeme planında oldukça yıkıcı sonuçlar doğurmaktadır. Buna ek olarak, faiz, İslam’da hoş karşılanmayan bir unsurdur. Tüm bu sebeplerden dolayı insanlar, faizsiz ev almanın yollarını ararlar. Bu noktada, Fuzulev sistemi, insanların karşısına olumlu bir alternatif olarak çıkar. Fuzulev sistemi; tıpkı altın günü gibi bir sistemdir. Ev sahibi olmak isteyen herkes, bu sistem sayesinde faizsiz, peşinatsız ve kredisiz ev alma şansına sahip olur.

birevim-reklam

Fuzulev Ev Alma Yöntemleri

Ev almak isteyen ancak faize bulaşmak istemeyen bir yandan da ödemeleri nasıl yapacağını düşünen insanlar için en uygun alternatif olarak Fuzulev sistemi göze çarpmaktadır. Fuzulev sisteminin temelinde yardımlaşma yer almaktadır. Ev almak için bir araya gelen kişiler, grup oluştururlar. Bu kişiler, ev alma sürecinde birbirlerine destek olarak faizsiz ve vade farksız ev sahibi olma fırsatını yakalarlar. Bu sistemde dört farklı ödeme sistemi bulunmaktadır. Bunlar; vade ortası sistemi, çekiliş sistemi, ara ödemeli erken teslim sistemi ve peşinatlı erken teslim sistemi olarak bilinmektedir. Çekilişli gruptan ev sahibi olmak isteyen kişi, ödeyeceği vade miktarına en uygun olan grubu seçmektedir. Gruplar 40,60,80,100 ve 120 kişiden meydana gelmektedir. Gruba katılan kişi sayısı ve vade sayısı aynıdır. Bu sistemde her ay bir çekiliş yapılmaktadır. Çekiliş sonucunda bir kişi ev sahibi olmaktadır. Vade ortası sistemini tercih edenler, taksitlerin yarısında ev sahibi olma şansına sahip olurlar. Bu sistemde çekiliş yoktur. Bu sistemde, sahip olunmak istenen eve dair tutar eşit taksitlere bölünür. Peşin ödeme yükümlülüğü bulunmaz. Peşinatlı erken teslim sisteminde ise tüm taksitler; faizsiz, vade farksız ve sabit olarak bilinmektedir. Peşinatını çok yatıranlar, o oranda evlerine erken sahip olma şansına erişirler. Ara ödemeli erken teslim sisteminde ara ödeme yapılarak eve kolaylıkla sahip olunur. Bu sistemde peşinat yoktur.

Fuzulev Şubeleri

Fuzulev; Türkiye’nin 21 ilinde bulunan şubelere sahiptir. Bu iller arasında İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Adıyaman, Afyon, Antalya, Bursa, Denizli, Erzurum, Mersin, Gaziantep, Kocaeli, Kayseri, Malatya, Konya, Kahramanmaraş, Samsun, Sakarya, Sivas ve Tokat bulunmaktadır. Fuzulev’in Türkiye’nin birçok iline yaygın olduğu düşünüldüğünde isteyen herkes, yakınındaki şubeye giderek Fuzulev sistemine dahil olma şansına sahip olabilir. Bilhassa Türkiye’nin büyük şehirlerinde birden çok ilçede Fuzulev şubesi bulunmaktadır.

Fuzulev Şikayet ve Yorumları

Fuzulev sistemiyle alakalı yapılan yorumlara bakıldığında müşteri memnuniyetinin yüksek seviyelerde olduğu görülebilir. sikayetvar.com/fuzul-ev adresinden detaylı inceleyebilirsiniz. Bu sistem sayesinde Türkiye’nin herhangi bir yerinden istenilen evi almak mümkün hale gelir. Taksitlerinin tümünün vade farksız ve faizsiz olması, ciddi bir avantajdır. Çünkü, İslam kurallarına göre faiz olumlu karşılanmaz. Yalnızca bu sebepten dolayı dahi Fuzulev ile alakalı yapılan yorumların birçoğunun olumlu olduğundan bahsedilebilir. Şikayet sitelerinde Fuzulev ile ilgili yapılan yorumlarda nadiren olumsuzluklara rastlanır. Çünkü, bu sistemde, dört adet alternatif bulunmaktadır. İsteyen herkes, kendisine en uygun alternatifi seçerek ev sahibi olma şansına erişir. Fuzulev’de taksit ödenmesi esnasında sıkıntıya düşenler, istedikleri zaman taksit dondurma seçeneğine sahiptir. Ayrıca, taksit tutarlarında değişiklik yapma fırsatı bulunmaktadır. Buna ek olarak, bu sistemden istenilen zamanda ayrılmak da mümkündür.birevim-sabit-reklam
Benzer Yazılar
Faizsiz Ev

Faizsiz Ev Alma Sistemi Güvenli mi?

Faizsiz Ev

Faizsiz ev alma sistemi yoğun ilgi görüyor

Faizsiz Ev

Aylık 1000 TL'ye Ev Alınabilir Mi?

Faizsiz EvPeşinatsız Ev

Peşinatsız, Faizsiz Ev Aldıran Sistemler

6 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir