15 June, 2024

160 ay taksitle ev sahibi olma fırsatı

Taksitle ev almak isteyen vatandaşlara bazı firmalar ve banka kredileri yardımcı olmaktadır. Vatandaşlar, her ihtimali göz önünde bulundurarak bütçesine ve isteklerine en uygun seçeneği değerlendirmelidir. Ev alırken de dikkat etmeniz konular vardır. Örneğin; öncelikle evi yatırım amaçlı mı alacaksınız yoksa ikamet etmek amacıyla mı alacaksınız bunu belirlemelisiniz. Daha sonra da ihtiyaçlarınıza göre evin konumunu belirlemelisiniz. Alacağınız evin işyerinize, çocuğunuzun okuluna, eğlence yerlerine vs. yakınlığı önemlidir. Merkezi bir yerde konumlanmış evler gerek yatırım amacıyla alınsın gerekse ikamet amacıyla alınsın her müşteriye uzun vadede gelir ve rahatlık sağlayacaktır.

birevim faizsiz ev

Peki, taksitle ev almak nasıl mümkün olabilir? Firmalar mı daha karlı yoksa banka kredileri mi? Nasıl daha çabuk ev sahibi olabilirim? Gelin isterseniz birkaç örnekle kafanızda bir fikir oluşturmaya çalışalım.

Firmalar

Günümüzde bazı firmalar ev almak isteyen vatandaşlara kendi bütçelerine göre taksitlendirme yaparak kolaylık sağlamaktadır. Örneğin; 200 bin TL’ye 160 ay taksitle ev almak istiyorsunuz. Yani ayda 1.250 TL ödeyerek ev sahibi olmak istiyorsunuz. Bu firmalar sizleri belirlediğiniz taksit sayısından oluşan gruplara dahil ediyor ve bu grup tarafından aylık ödenen taksitlerle her ay bir ev alınabiliyor. Daha sonra her ay grup üyelerinden birine noter huzurunda yapılan çekilişle ev veriliyor. Ufak bir araştırma sonucu ulaşabileceğiniz bu firmalarla iletişime geçerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Son günlerde çok kullanılan bu yöntem sayesinde birçok kişi faizsiz ve peşinatsız ev hayaline kavuşmuştur.

Banka Kredileri

Krediyle ev almak istiyorsanız bankalar tarafından sağlanan peşinatlı veya peşinatsız konut kredilerine başvurabilirsiniz. Bankalar farklı faiz oranları ve vade seçenekleriyle konut sahibi olmak isteyenlere seçenekler sunuyor. Ancak bankaların sunduğu yüksek faiz oranları sebebiyle ev bedeli iki katına çıkmaktadır. Bu durum da vatandaşların ödeme esnasında sıkıntı yaşamasına sebep oluyor. Bankalarla iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilir ve bütçenize en uygun kredi teklifini değerlendirebilirsiniz. Dilediğiniz bankayla iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabileceğiniz gibi, bütçenize en uygun olan kredi teklifini değerlendirebilirsiniz.

birevim
Paylaş