18 April, 2024

Artık Senin De Bir Evin Olsun!

Birikmiş paranız yok ve bankaların yüksek miktarda uyguladığı faiz oranını ödemeyip faizsiz ev almak istiyorsanız biraz dikkatli olmalısınız. Günümüzde çoğu banka kredi sağlarken yüksek miktarda faiz oranlarına maruz bırakabiliyor.

birevim faizsiz ev

Fakat yine de bazı bankalar konut kredisi adı altında ve bazı şartlar karşılığında düşük faizli krediler sağlamakta. Bu bankaları araştırıp kredi tekliflerini dikkatle inceledikten sonra değerlendirebilirsiniz.

Bankalarla uğraşmak istemiyorum diyorsanız…

Faizsiz ev almak isteyen vatandaşlar için bir diğer seçenek de son zamanlarda bu işi güvenilir şekilde yapan firmalardır. Bu firmalar sizlerin istekleri doğrultusunda vatandaşları ev sahibi yapıyor. Örneğin faizsiz ev almak istiyorum dediniz ve bu firmalara başvurdunuz. Bütçenizi 100 bin TL olarak belirlediniz ve bunu 1000 TL aylık taksit ile ödemek istediniz. Firma sizlere 100 kişilik bir grup oluşturuyor ve her ay 100 kişinin ödediği taksitlerle her ay bir ev alınıyor. Noter huzurunda yapılan kura sonucunda da her ay bir kişi ev sahibi oluyor. Ev sahibi olduktan sonra da ödeme yapmaya devam ediyorsunuz.

Taksitle, kredisiz, kira öder gibi faizsiz ev sahibi olmuş oluyorsunuz. İnternette yapacağınız kısa bir araştırma sonucunda bu firmalara başvurabilir, firmaların referans göstereceği kişilerle iletişime geçebilirsiniz. Tamamen yasal şekilde görev yapan bu firmalar şimdiye kadar çoğu kişiyi ev sahibi yapmıştır. Bir miktar organizasyon ücreti ödedikten sonra dahil olabileceğiniz bu sistemlerle Türkiye’nin her yerinden kendi isteklerinize ve ödemelerinize uygun evlere sahip olabilirsiniz.

Dilediğiniz zaman taksitlerinizi dondurabilir, bazı şartlar doğrultusunda vazgeçerek firmanın belirttiği miktarları geri alabilirsiniz. Bu sistemle rahatlıkla taksitle ev almak mümkün oluyor. Detaylı bilgi için bu firmalarla iletişime geçmeniz sizin için daha doğru olacaktır. Üstelik her ay sabit miktarda taksit ödemek zorunda da değilsiniz. Örneğin bu ay 1000 TL ödediyseniz, diğer ay 2500 TL veya 750 TL gibi taksitler ödeyebilirsiniz. Bu durumun tek etkisi ödeyeceğiniz taksit sayısını artıracaktır. Bu firmalardan yararlanmak ev sahibi olmak konusunda gerek faiz ödememeniz gerekse evinizi ucuza mal etmeniz açısından sizlere yardımcı olacaktır.

birevim
Paylaş