16 June, 2024

Eminevim Nedir? Eminevim İçin Şikayet Var Mı?

Türkiye’de gayrimenkul sahibi olmak gerçekten zordur. İnsanlar, yıllarını para biriktirerek geçirirler. Ancak, bir ev sahibi olmak için biriktirilen para çoğu zaman yeterli olmaz. Böyle durumlarda insanlar, konut kredisi alarak ev sahibi olmak isterler. Fakat, konut kredisinin faiz oranları ve vade seçenekleri, kredinin geri ödeme aşamasında insanları zorlayan bir detay olarak bulunmaktadır. Buna ek olarak, kredi alınmasında faiz işlediği için çoğu kişi, kredi almanın İslami usullere uygun olmadığını düşünür. Bu yüzden, ev almak isteyenler, farklı alternatif arayışı içerisine girerler. Eminevim; gayrimenkul satın alımının faizsiz bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan bir sistemdir. Bu sistemde tıpkı altın günlerinde olduğu gibi imece usulü bir yardımlaşma söz konusudur.

birevim faizsiz ev

Eminevim Ev Alma Yöntemleri

1992 yılında otomotiv üzerine başlayan Eminevim sistemi, yıllar içerisinde ev, arsa ve iş yeri gibi gayrimenkullerin satın alınması sistemine çevrilmiştir. Eminevim’in Türkiye’de yüzden fazla şubesi bulunmaktadır. Eminevim’de altı farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında çekilişli sistem, peşinatlı sistem, düşük taksitli çekilişli sistem, sabit yardımlı çekilişli sistem, değer artışlı sistem ve vade ortası sistem bulunmaktadır. Çekilişli sistemde ev sahibi olmak isteyenler 40,60,80,100 ve 120 kişilik gruplar oluştururlar. Bu sistemde, her ay bir konut bedeli oluşmaktadır. Peşinatlı sistemde, evin parasının bir kısmı peşinat olarak verilirken geri kalan kısım ise taksitler halinde ödenmektedir. Vade ortası sistemde peşinat ödeme zorunluluğu yoktur. Bu sistemde 100 bin TL tutarındaki bir ev 50 ay boyunca aylık 2 bin TL ödeyecek olan birisi, 25. ayın ödemesini gerçekleştirdikten sonra eve sahip olur. Bu sayede, kalan 25 ay boyunca kişinin kira ödemesi yapmasına gerek kalmaz. Evine yerleşerek kendi evinin taksitlerini ödemeye devam eder. Düşük taksitli sistemde ev almak isteyenler yine 120’li gruplara ayrılırlar. Bireyler, düşük aylıklar ödeyerek sahip olacakları ev için noter huzurunda çekiliş gerçekleştirirler. Değer artışlı sistemde, noter huzurunda işlemler gerçekleştirilir. Bu sistemde yine peşinat ödenmesi ve geri kalan rakamın taksitler halinde ödenmesi söz konusu olmaktadır. Sabit yardımlı çekilişli sistemde, birey evin ödemesini yaparken taksitleri istediği zaman indirip arttırma şansına sahip olmaktadır.

Eminevim Şubeleri

Eminevim’in Türkiye’de toplam 49 ilde birçok şubesi bulunmaktadır. Türkiye’nin en batısından en doğusuna kadar olan tüm illerde Eminevim şubeleri yer almaktadır. Bilhassa büyük şehirlerde birden çok Eminevim şubesine erişmek mümkündür. Eminevim sayesinde çok daha düşük rakamlarla ev sahibi olmak mümkün hale gelmektedir. Faiz miktarı ve faize bulaşma gibi sorunlar, bu sistemde bulunmaz. Eminevim’i tercih edenler; vade süresini ve aylık taksitleri kendileri belirleme şansına sahip olurlar. Bu sistemde, peşinat ödeyenler daha kısa sürede ev alabilirler. Bunların dışında aklına takılan soruları olanlar, Türkiye’deki yüzden fazla Eminevim şubesine giderek sorularına cevap bulabilirler.

Eminevim Şikayet ve Yorumları

Eminevim ile alakalı yapılan olumlu olumsuz birçok yorum ve şikayet bulunmaktadır. https://www.sikayetvar.com/eminevim linkinden detaylı inceleme de yapabilirsiniz. Çoğu kişinin bu sistem sayesinde ev sahibi olduğu bilinmektedir. Bu noktada, insanlar, bu sistem sayesinde ev sahibi olanların fikirlerini dinleme şansına sahip olurlar. Bir başka deyişle, Eminevim’e olumlu referans olabilecek birçok insan bulunmaktadır. Eminevim ile ilgili olumlu yorumların birçoğu, faizsiz ve kredisiz bir sistem olmasından kaynaklanmaktadır. Bu sayede, hem faizsiz geri ödeme yapmak isteyenler hem de faizin İslami kurallara uygun olmadığını düşünenler, kendilerini rahat hissetmektedirler. Yapılan çekilişlerin hepsi noter huzurunda gerçekleşmektedir.

birevim
Paylaş

9 Comments

  1. Şeyma Şahin Reply

    Eminevim uzun süredir piyasada olan şirket ve uzun yıllar aktif olan şirketlerin haklarında haklı ya da haksız şikayet bulunması çok normal. Önemli olan şikayetlerin içeriği ve çözümlenip çözümlenmediği bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

5 × five =