24 April, 2024

Faizsiz Ev Almak Hayal Değil!

Konut ve emlak piyasası, Türkiye’de bulunan en canlı ve en dinamik piyasaların başında yer almaktadır. Hemen hemen herkesin hayali olan ev sahibi olma düşüncesi sektörü devamlı canlı tutmaktadır. Konut sahibi olma konusunda birçok farklı ödeme yöntemi bulunmaktadır. Böylece daha geniş kitlelerin ev sahibi olması sağlanmaktadır.

birevim faizsiz ev

Ev sahibi olma konusunda en sık başvurulan yerlerden biri bankalardır. Ancak bankalar yüksek faiz oranları ile hizmet verirler. Yüksek faizli konut kredisi ile alınan 100 bin TL tutarındaki bir ev için toplamda 150 bin TL’ye kadar geri ödeme ile de ödenmektedir. Dolayısı ile aşırı yüksek miktarlarda kayıplar yaşanabilmektedir. Sonuç böyle olunca vatandaşlar faizsiz ev nasıl alınır gibi sorulara cevap aramakta. Faizsiz ev almak için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. İşte faizsiz ev almak için sunulan yöntemler…

Büyük bir emlak şirketi aracılığı ile inşa edilen proje kapsamında, sunulan özel seçenekler ile faiz olmadan taksitli bir şekilde ödeme yapabileceğinizi söyleyebiliriz. Bunun için öncelikle emlak şirketinin belirlediği oranlar dahilinde ya da diğer sabit miktarlar dahilinde bir peşinat ödemeniz gerekiyor. Peşinattan kalan kısmı da belirli olan kısa vadeler ile ödeyebilir ve ödemelerinizi tamamlayarak kendi evinize sahip olabilirsiniz. Genellikle büyük projelere en fazla 60 aya kadar söz konusu seçenek ile ödeme hizmeti sağlanabilmektedir. Bunun sebebi ise paranın, zaman içerisinde değer kaybetmesi ve ayrıca enflasyon ve konut fiyatı değişkenlikleri olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısı ile de belirli miktarlar ile peşinat ödeyebilir ve kalan kısmı da ilgili vade planları dahilinde taksitle ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz.

Faizsiz ev alma yöntemleri içerisinde bulunan bir diğer yöntem de, sıralı sistem ya da diğer adı ile grup sistemidir. Bu seçenek kapsamında da ilgili kurumlara kayıt yaptırabilir ve gerekli olan taksitleri düzenli bir şekilde ödeyerek sıranın size gelmesini bekleyebilirsiniz. Sıra gelince de havuzdan alınan para ile ev satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz. Bu sistemde en büyük avantaj faizin olmamasıdır.

birevim
Paylaş