16 June, 2024

TOKİ 2017’de İstanbul Tuzla’da binlerce konut üretecek

Türkiye genelindeki çalışmalarına aralıksız olarak devam eden TOKİ Tuzla’da 5.000 konut inşa edecek.

birevim faizsiz ev

Dar gelirli vatandaşlar için konut üreten TOKİ 2016 yılında Türkiye genelinde 65 bin konut üretti. TOKİ Başkanı Ergün Turan, bu rakamın Türkiye’de üretilen toplam konutun yüzde 10’u olduğunu aktardı.

İstanbul’a bin konutluk bir üretimde 100 bin konut müracaatı alınabildiğine değinen Turan, bunların hepsini karşılamanın mümkün olmadığını, İstanbul için asıl yapılması gerekenin, rezerv konut üretilerek İstanbul’daki yıpranmış ve depreme dayanıklı olmayan konutların değişimi olduğunu söyledi.

Silivri, Pendik, Tuzla civarında sosyal konut yapımında bulunacaklarını belirten Turan yeni bir yapılandırma içinde olduklarını ve Silivri, Pendik, Tuzla’da 5’er bin konut üreteceklerinin müjdesini verdi.

Turan sözlerine şöyle devam etti; “Gelinen noktada İstanbul’un Anadolu yakasında ciddi bir çalışma ihtiyacı doğdu. Tüm planlamalarımızı buna göre yaptık. Anadolu yakasında geniş bir arazi üzerine 5 bin konuttan oluşan bir projeye imza atacağız. Söz konusu projenin 400 konuttan oluşan ilk ihalesini önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz” dedi.

birevim
Paylaş