TOKİ Haberleri

Ev Almak İsteyenlere 3 Altın Öneri

Ev sahibi olmak ve kendi evinin konforunda yaşam sürmek herkesin hayalidir. Özellikle aileler kirada otururken yaşadıkları sıkıntılar sebebiyle ev sahibi olmak ve geleceklerini garantiye almak isterler. Ev sahibi olmak aslında çok da zor değil. Dikkat edilmesine gereken noktalar göz önünde tutularak, uygun bir plan ve proje yaparak kendi evinizin sahibi olabilirsiniz. Kendinize ve durumunuza uygun en avantajlı ev alma yöntemini kullanarak, kiradan kurtulmanız mümkün. Ev sahibi olmak için izleyeceğiniz yol her ne olursa olsun, ortak nokta olarak dikkat edilmesi gereken altın değerinde bazı hususlar mevcuttur.

birevim-reklam

Ödemelerinde Zorlanmayacağınız Bir Ev Satın Alın

Ülkemizde ev sahibi olan kişilerin sayısı oldukça az. İstatiksel olarak bakıldığında %50’den daha az oranda kişinin ev sahibi olduğu görülmekte. Bu oran dışında ülkemizde çoğu kişinin de ev sahibi olmak için çektiği banka kredisini veya taksite girdiği evin borçlarını ödemekte zorlandığı görülmektedir. Bu durumun önüne geçebilmek ve rahat bir şekilde ev sahibi olabilmek için öncelikle kendi maddi gelir ve giderinizi hesaplayıp, ortalama ne tutarda bir taksit ödeyebileceğinizi ortaya koymaktır. Fiyat belirleniminin ardından size en uygun konut projeleri analizini yaparak, taksit öderken zorlanmayacağınız bir ev satın almaya koyulabilirsiniz.

Evin Metrekaresini Önemli Bir Sorun Haline Getirmeyin

Ev sahibi olmak için gireceğiniz maddi yükü bir de daha büyük bir eve sahip olma isteği ile arttırmamız yararlı olacaktır. Kirada oturmak yerine küçük de olsa kendi evinizde yaşamanız her daim daha avantajlıdır. Bu yüzden evin büyüklüğünden çok, satın alma sürecinde sizi yormayacak ve ihtiyaçlarınızı karşılayan kullanışlı bir ev sahibi olmaya özen göstermek gerekir. Özellikle toplu konut projeleri adı altında inşa edilen ve satışa sunulan evler, hem uygun hem de ortalama büyüklükte, kullanışlı evlerden oluşmaktadır.

Taksite Girmekten Korkmayın

Genel olarak insanlar taksit lafını duyduklarında oldukça çekingen davranmakta. Özellikle de banka taksiti birçok insanın gözünü korkutmakta. Ancak yıllar boyu kira ödemek, taksit yükü altına girmekten daha zor. 10 yıllık bir kira bedeli düşünüldüğünde, kredi faizinden daha yüksek rakamlar ile karşılaşılacaktır. Ayrıca artık birçok banka faizsiz ev kredisi seçeneği ile kredi vermekte. Bu yüzden taksite girmek ev sahibi olmak isteyenlerin korkulu rüyası olmamalıdır.birevim-sabit-reklam
Benzer Yazılar
TOKİ Haberleri

TOKİ'nin '100 bin Sosyal Konut Projesi'nde hak sahipleri belirlendi

TOKİ Haberleri

Toki Desteği ile Ev Sahibi Olmak

TOKİ Haberleri

TOKİ’den Dar Gelirlilere Konut Müjdesi!

TOKİ Haberleri

Tokiden Ev Nasıl Alınır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir