15 June, 2024

100 Bin TL Biriktirmek İçin 6 Basit Yol

Herkesin hayalinde güzel bir ev, son model bir araba vardır. Özellikle de İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde yaşayanlar için bu hayali gerçekleştirmek daha da zor. Bankaların sundukları krediler ilk başta ne kadar cazip gelse de ödeme planındaki rakamlar, hayallerdeki ev ve arabayı almayı imkansız hale getirmektedir.

birevim faizsiz ev

Peşinat olmayınca da ev ve araba sahibi olmak büyük bir borç dağı karşımıza çıkartıyor. Peki yüksek geliri olmayan ve maaşı kadar gidere sahip olanların ne yapması gerekiyor? Ev almak için nasıl ve ne şekilde para biriktirmeniz gerekiyor? Peşinat için gerekli olan 100 bin TL’yi nasıl biriktirebilirsiniz? Bunu başaran insanlar var mı?

İşte size ihtiyacınız olan 100 bin TL’yi biriktirmenize yardımcı olacak 6 basit yol:

birikim

1 – Para Biriktirin!

İlk olarak ihtiyacınız olan parayı elde etmek için bir stratejiye ihtiyacınız var. Önce “Çok gencim” şeklindeki bahaneleri bir kenara bırakmalı ve para biriktirmek için kendinizi motive etmelisiniz.

musluk

2 – Tasarruf Yapın!

Para biriktirmeye karar verdikten sonra ikinci adım “Tasarruf Edinme” olacak. Elinize geçen paranın size yetip yetmediğini belirlemeniz gerekiyor. Bu kural alışkanlıklarınıza engel olacağından sizi zorlayabilir. Para biriktirmekte olduğu gibi tasarruf yapmak için de hayatınızda birçok yol bulabilirsiniz. Örneğin; elektrik, su, mutfak giderleri, doğalgaz ve eğlence giderleri gibi birçok şeyden tasarruf sağlayarak bu adımı gerçekleştirebilirsiniz.

borc

3 – Borçlarınızdan Kurtulun!

Hayalinizdeki eve sahip olmak için aldığınız kararlar içinde belkide en önemli maddelerden biri bu. Para biriktirmek ve tasarruflarda bulunmak için önce var olan borçlarınızdan kurtulmanız gerekiyor. Borcunuz devam ettiği sürece ne zengin olma şansınız var ne de hayalinizdeki ev ve arabaya sahip olma ihtimaliniz. Sizi hayallerinizden uzaklaştıran tüm kredi, kredi kartı ve şahsi borçlarınızdan bir an önce kurtulmanız gerekiyor. Bu borçlarınızdan kurtulmanız sizin için güzel bir başlangıç olacaktır.

boyama

4 – Gelirinizi Arttırın!

Zengin olmak, ev ve araba almak için ek gelirlere ihtiyacınız var. Gelirinizi arttırmak için ek işler yapmak kadar var olan yeteneklerinizle de para kazanabilirsiniz. Örneğin; tamirat işleri, boya işleri, ev yemekleri vs gibi.. Ek gelirler sizi hayallerinize bir adım daha da yaklaştıracaktır.

para-biriktirme

5 – Sürekli Araştırın!

Bilgi birikiminizi artıkça para kazanmanın farklı yollarını bulabilirsiniz. Özellikle de parayla ilgili konularda sürekli araştırma yapabilirsiniz. Ekonomi – Finans gibi konular ilk başta sizi korkutabilir ancak zamanla edineceğiniz bilgilerle keyif almaya ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

altin

6 – Yatırım Yapın!

Ve son maddemiz: Yatırım yapmak. Hedeflediğiniz evi ve arabayı almak için biriktirdiğiniz paraları altın, döviz gibi yatırımlarla destekleyebilirsiniz. Borsayı yakından takip etmek hedefinizdeki 100 bin TL için önemli bir adım olabilir.

Birevim’den Türkiye’de bir ilk !

Ev sahibi olmak isteyen herkes Birevim ile Türkiye’nin her yerinden isteyen herkes beğendiği satılık herhangi bir gayrimenkulü alabilir! Birevim’in kendine özgü yöntemlerini kullanarak almak istediğiniz eve faiz, vade farkı, evin maliyetini artıran kira ödemesi ya da başka başka farklar ödemeden sahip olabilirsiniz. Aylık ödeyecekleri taksitleri de kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Birevim ile gayrimenkul sahibi olanlar, aldıkları gayrimenkulü Türkiye şartlarında en uygun maliyetle, fark ödemeden alırlar, gayrimenkullerini ucuza mal etmiş olurlar. Formu doldurun, sizi arayalım.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

3 − 2 =