18 July, 2024

3. Havalimanı ne zaman açılıyor?

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin, İstanbul Yeni Havalimanı’nın 2018’de hizmete açılmasını hedeflediklerini belirtti.

birevim faizsiz ev

Türkiye’ye ilk kez gelecek havayolu şirketlerine ev sahipliği yapacak olan İstanbul Yeni Havalimanı, Hindistan ve Çin gibi ülkelerin İstanbul’a bağlanabilmesini sağlayarak İpek Yolunu havadan kuracak.

2018 yılında açılması planlanan havalimanının mayıs ayı içerisinde kargo, yer hizmetleri, ticari alanlar ve havayolu şirketleri ile önemli anlaşmaları yapıldı.

İPEK YOLU HAVADAN KURULACAK

Keskin, yakında bu anlaşmaları duyurmaya başlayacaklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:
“Dünyanın yeni bölgeleri ile ülkemiz arasında kurduğumuz köprüler sayesinde Türkiye’nin ticari gücüne güç katacak ve bu sayede kelebek etkisi ile ekonomik kalkınmamıza ivme kazandıracağız. Havalimanımız, şimdiye kadar Türkiye’ye doğrudan uçuşu olmayan Hindistan ve Çin gibi ülkelerin İstanbul’a bağlanabilmesini sağlayarak İpek Yolunu havadan kuracak. Ortak ticaretleri yüzyıllar öncesine dayanan küresel aktörlere yeni fırsatlar oluşturacak, sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada rekabete yeni bir soluk getireceğiz. ”

Keskin, havacılıkta hem doğal bir transfer noktası hem de çok cazip bir destinasyon olan İstanbul Yeni Havalimanının, bu zamana kadar Türkiye pazarında bulunmayan önemli perakende markalarına da ev sahipliği yapacağını ifade ederek, dünyanın en büyük duty free alanına sahip olacak İstanbul Yeni Havalimanında birbirinden önemli yaklaşık 400 tane dünya markası yer alacağının bilgisini verdi.

birevim
Paylaş