19 May, 2024

Peşinatsız Ev Sahibi Olma Fırsatı

Ev sahibi olma hayallerini gerçekleştirmek isteyen insanlar için en uygun seçenekleri sunan firmaların başında Birevim, Eminevim ve Fuzulev gelmektedir. Bugüne kadar binlerce insanın ev sahibi olmasını sağlayan bu firmalar; bilhassa dar ve orta gelirli vatandaşlar için ideal nitelikler taşımaktadır. Ancak, üst gelir grubunda bulunan vatandaşların da bu sistemden faydalanması mümkündür. Birevim, Eminevim ve Fuzulev; her şeyden önce, peşinatsız ev sahibi olma şansını sunmaktadır. Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmayı düşünenlerin dahi belirli bir peşinat ödemesi zorunludur. Çünkü, konut kredisi, evin tamamına verilmemektedir. Bu yüzden, evin değerinin %20’lik kısmı; peşinat olarak tüketici tarafından ödenmektedir.

birevim faizsiz ev

Peşinatsız Ev Nasıl Alınır?

Peşinatsız ev nasıl alınır diye düşünenler için bu imkanın yalnızca yukarıda söylediğimiz Birevim, Eminevim ve Fuzulev gibi firmalar tarafından sağlandığını söylemek gerekir. Bunun dışında, isteyenler Toki tarafından satışa sunulan evleri satın alabilirler. Ancak, Toki; ev almak isteyenlerin yüzde 20 peşinat ödemesini zorunlu tutmaktadır. Bunun dışında, klasik yöntemlerle ev almak isteyen herkesin peşinat ödemesi zorunludur. Ancak, Birevim, Eminevim ve Fuzulev’e başvuru yapanlar, istedikleri takdirde hiçbir şekilde peşinat ödememiş olurlar. Bu tür firmalarda herkesin bütçesine uygun ödeme seçenekleri bulunmaktadır. Bütçesine ve aylık ödeyebileceği tutara göre bir gruba katılan tüketiciler; hiçbir şekilde peşinat ödemeden, sıra tespitli tasarruf yöntemi sayesinde kısa sürede evlerine kavuşurlar.

Peşinatsız Ev Sahibi Yapan Firmalar

Peşinatsız ev sahibi yapan firmalar arasında daha önce söylediğimiz gibi Birevim, Fuzulev ve Eminevim bulunmaktadır. Bu tür firmalar; tasarruflu finansal çözümleri benimsemiştir. Tüketicilerin yapmış oldukları aylık ödemeler; ortak bir havuzda toplanmaktadır. Sıra tespitli tasarruf yönteminde her ay noter huzurunda çekiliş yapılmaktadır. Çekiliş sonucunda bir kişiye istediği ev bu havuzda toplanan para kullanılarak satın alınmaktadır. Bu sayede, herkese sıra gelmektedir. Evi satın alınan kişi; istediği takdirde aylık ödediği tutarı arttırarak ödemelerinin daha kısa süre içerisinde bitmesini sağlamaktadır. Çekilişler; noter huzurunda yapıldığı için herhangi bir endişeye gerek yoktur. Peşinatsız ev sahibi yapan firmalar sayesinde Türkiye’nin her yerinden ev sahibi olmak mümkündür.

Birevim

Birevim; faizsiz, peşinatsız ve ek masrafsız ev sahibi olma fırsatını sunmaktadır. Türkiye’nin birçok şehrinde şubesi bulunmaktadır. Ayrıca, internet üzerinden başvuru yapma fırsatı vardır. Türkiye’deki ekonomik koşullar dikkate alındığında Birevim sayesinde en avantajlı şekilde insanların ev sahibi olması mümkün kılınmaktadır. Birevim’de sıra tespitli ve serbest tasarruf yöntemleri bulunmaktadır. Tüketicilerin aylık ödeyecekleri tutarları kendilerinin belirlemesi söz konusudur. Birevim sayesinde faizli yöntemlere kıyasla evlerin çok daha ucuza mal edilmesi mümkündür.

Eminevim

Güncel kampanyalarıyla dikkat çeken Eminevim; içerisinde bulunduğumuz zor günlerde ev sahibi olmak isteyen sağlık çalışanlarına %20 indirim uygulamaktadır. Bunun yanı sıra, farklı meslek gruplarına ve bilhassa şehit yakınlarına veya engelli kişilere birtakım fırsatlar bulunmaktadır. Eminevim; ev sahibi olmak isteyenlere 200’e kadar taksit seçeneği sunmaktadır. Çekilişli veya çekilişsiz gruplara katılmak mümkündür. İsteyenler noter huzurunda yapılan çekilişle ev sahibi olurken isteyenler ise ödemelerini tamamen kendileri belirleyerek evlerini satın alacakları tarihe karar vermektedirler. Eminevim’de ancak isteyen kişiler peşinat ödemektedir.

Fuzulev

Faizsiz, peşinatsız ve kredisiz ev alma sistemidir. Tüketiciler, taksit tutarlarını ve ödeyecekleri rakamları kendileri belirlerler. Türkiye’nin her yerinden ev sahibi olmak mümkündür. Her ay noter huzurunda yapılan çekilişlerle ev sahibi olacak kişi belirlenmektedir. Fuzulev sistemlerine peşinatlı veya peşinatsız olarak katılmak mümkündür. Bunun yanı sıra, ödemelerini yapmakta zorluk çeken kişilerin ödemeleri dondurma şansı bulunmaktadır.

birevim
Paylaş

4 Comments

  1. Hüseyin Avcı Reply

    Peşinatsız ev sahibi olmak günümüzde çok popüler olmaya başladı ve bende bu firmalardan birine başvurdum ve bakalım sıramı bekliyorum 🙂

  2. Mahmut Kaya Reply

    Peşinatsız ev sahibi olabilmek günümüzde gerçekten çok büyük bir fırsat, faiz ödememek ise şahane 🙂

  3. Ali Kaplan Reply

    Peşinatsız ev sahibi olabilmek şahane bir şey, bende faizsiz ev sahibi oldum herkese nasip etsin Allah 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

eleven + 14 =