17 July, 2024

Antalya Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

Taksitle ev almak; yıllardan bu yana başvurulan bir yöntem! Ancak, konut kredisi veya senetle ev almak gibi seçeneklerin günümüzde geçmişe kıyasla popüler olmadığını söylemeliyiz. Yıllar boyunca bir ödeme yükünün altına girmek istemeyen insanlar farklı finansal desteklere başvurmayı deniyorlar. Bu noktada, Antalya kredisiz ve taksitle ev alma fırsatı için Birevim dünyasına katılabilirsiniz.

birevim faizsiz ev

Birevim Ev Alma Yöntemleri

Birevim’de taksitle ev almak için kullanılan dört farklı yöntem bulunmaktadır.

  • Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi: Bu yöntemde, ilk olarak satın almak istediğiniz eve karar vermelisiniz. Evin fiyatını Birevim ile paylaşmalısınız. Peşinat ödemek isteyip istemediğinizi belirlemelisiniz. Bu noktada, bir parantez açarak Birevim’de peşinat verme zorunluluğunun olmadığını eklemeliyiz. Bir sonraki aşamada ise aylık ödeyeceğiniz taksit tutarına karar vermelisiniz. Bütçenize uygun bir aylık taksit belirlemeniz tavsiye edilmektedir. Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı; aynı zamanda kaç kişilik bir gruba katılacağınızı da belirlemiş olacaktır. Birevim’de 24 kişilikten başlayan ve 36,48,66 kişi şeklinde devam eden tasarruf programları bulunmaktadır. Almak istediğiniz eve dair bu hususları belirledikten sonra yazılı hale getirerek kendinizi garantiye almalısınız. Noter huzurunda yapılacak sıra tespitiyle beraber evinizi hangi tarihte alacağınız belli olmaktadır. Belirlenen tarih geldiği zaman Birevim; istediğiniz evi satın alarak size teslim eder. Evinizi teslim almanız ile beraber aylık taksitleriniz satın almış olduğunuz evin tutarının binde altısı oranında arttırılmaktadır. Sonuç olarak, ödemeniz geçmişe kıyasla çok daha erken bir tarihte bitecektir.
  • Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi – 2: Hem Türkiye’de hem de dünyada ilk kez Birevim tarafından uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemde, hem almak istediğiniz eve hem de ödeyeceğiniz aylık taksit tutarlarına siz karar verirsiniz. Ayrıca, bir önceki yöntemde olduğu gibi peşinat verme zorunluluğu da yoktur. Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarlarıyla beraber katılacağınız tasarruf programının kaç kişilik olacağını da belirlemiş olursunuz. Birevim’de 480 kişiye kadar uzanan gruplar mevcuttur. Satın almak istediğiniz eve ne zaman sahip olacağınız yine noter huzurunda yapılan çekiliş ile belirlenmektedir. Evi satın almanızın ardından ödemiş olduğunuz aylık taksitler; yıllık yüzde sekiz oranında arttırılmaktadır. Buna ek olarak, binde 4,5 oranında bir zam daha uygulanmaktadır.

Hangi Birevim Yöntemi Daha Avantajlıdır?

  • Serbest Planlı Tasarruf Yöntemi: Birevim’in en avantajlı taksitle ev alma yöntemlerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Bu yöntemde, noter huzurunda yapılan çekiliş olmadan evinizi ne zaman teslim alacağınızı ve aylık ödemelerinizin ne kadar olacağını tamamen kendiniz belirlersiniz. Bir başka deyişle, maddi açıdan her şey tamamen sizin elinizdedir.
  • Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemi: Bu yöntemde de evinizi teslim alacağınız tarih noter huzurunda yapılan çekilişle belli olur. Teslim tarihi geldiği zaman evin değeri korunur. Çünkü, TCMB’nin konut fiyat endeksi dikkate alınarak evin değeri artar.
birevim
Paylaş

3 Comments

  1. Nurbanu Sarı Reply

    Antalya da çok güzel konutlar var onlardan bir tane almayı bende istiyorum, taksit tutarını kendimiz belirleyebiliyor muyuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

one + five =