18 July, 2024

Bakandan flaş kıdem tazminatı açıklaması

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, kıdem tazminatına ilişkin açıklamalarda bulundu.

birevim faizsiz ev

Bugün gerçekleşen Bakanlar Kurulu’nda ele alınan üç konudan biri kıdem tazminatıydı. İşçiye hak kaybı getirmeyecek, sürdürülebilir bir yapının ortaya koyulduğu reform bakanlar kurulu ile paylaşıldı. Kurtulmuş kıdem tazminatına ilişkin şu ifadeleri kullandı; “Önümüzdeki günlerde ilgili bakanlarımız konunun daha net şekilde ana çerçeveye oturtulmasını sağlayacaklar. Şu anda olgunlaşma aşamasındadır.”

TÜRKİYE DEPREM BÖLGESİNDE

Deprem konusuna da değinen Kurtulmuş “Kentsel dönüşüm alanında yapılacak çalışmalar üzerinde durulmuş, ayrıca depreme dayanıklı şehirlerimizin oluşabilmesi için model üzerinde durulmuştur. Özellikle son günlerdeki depremler konusunda bir kez daha görüyoruz ki Türkiye deprem bölgesinde oturmaktadır.” dedi.

EMEKLİLİK YAŞI

Emeklilik yaşının yukarıya çekilmesinden ziyade şu anda mevcut yasal düzenlemenin devam edeceğini vurgulayan Kurtulmuş “OECD ülkelerinde emeklilik yaşı 72, bizde 52. Dolayısıyla Türkiye’de de yaşın ileriye gitmesi kaçınılmazdır. Kadınlarda 58, erkeklerde ise 60 yaşına çekilmesini sağlayacak bir tahmin ve planlama yapılıyor. Bu çerçevede mevcut yasal yapı devam edecek” dedi.

birevim
Paylaş