24 April, 2024

Birevim Nedir? Birevim İçin Şikayet Var Mı?

Birevim; faizsiz olarak gayrimenkul alınmasını mümkün kılmaktadır. Türkiye’de birçok kişi ev almanın hayalini kurmaktadır. Ancak, herkesin ev almak için istenen nakit paraya sahip olması mümkün değildir. Bu noktada, insanlar konut kredisi alarak ev sahibi olmanın yolunu ararlar. Ancak, kredi alımında faiz oranları ve vade seçenekleri sıkıntı yaratmaktadır. Birevim; faiz ve vade problemine kalıcı çözüm sunan bir projedir. Uygun rakamlar ve ödeme seçenekleri sayesinde insanlar, Birevim üzerinden ev sahibi olma şansına erişirler. Birevim’in bilhassa faizsiz bir ev alma projesi olmasından mütevellit Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir proje olduğu rahatlıkla iddia edilebilir.

birevim faizsiz ev

Birevim Ev Alma Yöntemleri

Birevim’de oldukça kapsamlı taksit seçenekleri bulunmaktadır. Dar gelirli vatandaşlar açısından ideal bir projedir. Birevim’de organizasyon ücreti ve oranlar oldukça azdır. Birevim’de sıra tespitli tasarruf yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemin iki farklı çeşidi söz konusudur. Bu yöntem sayesinde peşinat ödemeden ev sahibi olmak mümkündür. Ev sahibi olacak kişiler, taksit sayısını kendileri belirler. Bu iki metoda ek olarak serbest planlı tasarruf yöntemi ve konut değer endeksli tasarruf yöntemi bulunmaktadır.

Birevim’de kişinin evini alacağı tarih noter huzurunda belirlenmektedir. Tüm bunlara ek olarak, sıra tespitli tasarruf yönteminin ikinci versiyonunda Türkiye’de ilk kez karşılaşılan bir durum söz konusu olmaktadır. Bu yöntem sayesinde insanlar, sahip olacakları ev için kira yardımı, faiz ve ek masraf ödeme zorunluluğu gibi maddi külfetlerden kurtulma şansına sahip olurlar. Birevim’de genel olarak dört farklı metod bulunmaktadır. Bu projeye dahil olmak isteyenler, hangi metodu seçeceklerine kendileri karar verirler.

Peşin veya vadeli gibi şartlar asla söz konusu değildir. Birevim ev alma yöntemlerine dahil olmak isteyenlerin yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve bu işe kendi rızalarıyla katılıyor olması gerekmektedir. Birevim organizasyon ücreti, kişinin satın alacağı gayrimenkule göre farklılık göstermektedir. Birevim’de organizasyon bedeli yüzdesi bulunmaktadır. Bu yüzde esas alınarak ev fiyatı üzerinden organizasyon bedelinin belirlenmesi söz konusu olmaktadır. Ancak, organizasyon bedeli peşin olarak ödenmek zorundadır. Birevim’de taksitlerini ödemekte zorlanan vatandaşlar için taksit atlatma seçeneği bulunmaktadır.

Birevim Şubeleri

Birevim’in Türkiye’nin her yerine yayılmış oldukça geniş bir şube ağı bulunmaktadır. Adapazarı, Afyonkarahisar, Adana, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Bitlis, Batman, Balıkesir, Bursa, Çorum, Çanakkale, Düzce, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, İstanbul Anadolu ve Avrupa yakası, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kayseri, Konya, Kocaeli, Manisa, Mersin, Malatya, Mardin, Osmaniye, Ordu, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Van ve Yalova’da Birevim şubeleri bulunmaktadır. Bilhassa büyük şehirlerde birden çok Birevim şubesi bulunmaktadır. Kısacası, isteyen herkes en yakınındaki Birevim şubesine giderek avantajlı fırsatlarla ev alma şansına sahip olur.

Birevim Şikayet ve Yorumları

Birevim projesini faaliyete geçiren kişilerin yıllardan beri gayrimenkul veya benzeri sektörlerde çalıştığı düşünüldüğünde bu projenin ne kadar detaylı düşünüldüğü açığa çıkacaktır. Şikayetvar, Donanım Haber vb forum ve şikayet sitelerinde Birevim ile alakalı yapılan yorumların geneli olumludur.

İnsanların Birevim şikayet ettiği nokta genellikle ev sırasının hemen gelmemesine dairdir. Ancak, ev çekilişleri noter huzurunda yapılmaktadır. Çekilişlerden kimseye herhangi bir ayrıcalık tanınmamaktadır. Buna ek olarak, sabretmeyi bilenler, bir süre sonra sistemden ev sahibi olmayı ve hemen yerleşmeyi başaracaklardır. Faizden uzak durmak ve İslami usüllere uygun olarak ev sahibi olmak isteyenler için Birevim’in en ideal proje olduğunu bir kez daha hatırlatmak gerekir. Ayrıca, organizasyon ücreti, korkulacak bir miktarda değildir.

birevim
Paylaş

9 Comments

 1. Başak Kılıç Reply

  Birevim hem araba hemde ev sektöründe çok başarılı bence, haklarında pek şikayet göremedim.

 2. Gizem Yalçın Reply

  Birevim gerçekten çok iyi çalışıyor, müşteri odaklı ve memnuniyetiniz için her sıkıntıyı çözümlüyorlar 🙂

 3. Onur Yalçın Reply

  Birevim hakkında neredeyse hiç şikayet görmedim, bir çok şikayet sitesine baktım ama olumsuz yorum yok sorunların neredeyse hepsi çözümlenmiş

 4. Enes Kaya Reply

  Birevimden şikayetçio olan görmedim desem yalan olmaz adamlar gerçekten çok iyi yapıyorlar işlerini

 5. Emre Işık Reply

  Birevim sisteminden arkadaşım ev sahibi oldu ve gayet memnun, sanmıyorum çok şikayetçi olan olacağını 🙂

 6. Onur Şen Reply

  Birevim firmasından ev aldım ve çok memnunum, sıra bekleme konusunda da şansıma erken sıra gelmişti 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

four × four =