Faizsiz Ev

Birevim Nedir? Birevim İçin Şikayet Var Mı?

Birevim; faizsiz olarak gayrimenkul alınmasını mümkün kılmaktadır. Türkiye’de birçok kişi ev almanın hayalini kurmaktadır. Ancak, herkesin ev almak için istenen nakit paraya sahip olması mümkün değildir. Bu noktada, insanlar konut kredisi alarak ev sahibi olmanın yolunu ararlar. Ancak, kredi alımında faiz oranları ve vade seçenekleri sıkıntı yaratmaktadır. Birevim; faiz ve vade problemine kalıcı çözüm sunan bir projedir. Uygun rakamlar ve ödeme seçenekleri sayesinde insanlar, Birevim üzerinden ev sahibi olma şansına erişirler. Birevim’in bilhassa faizsiz bir ev alma projesi olmasından mütevellit Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir proje olduğu rahatlıkla iddia edilebilir.

birevim-reklam

Birevim Ev Alma Yöntemleri

Birevim’de oldukça kapsamlı taksit seçenekleri bulunmaktadır. Dar gelirli vatandaşlar açısından ideal bir projedir. Birevim’de organizasyon ücreti ve oranlar oldukça azdır. Birevim’de sıra tespitli tasarruf yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemin iki farklı çeşidi söz konusudur. Bu yöntem sayesinde peşinat ödemeden ev sahibi olmak mümkündür. Ev sahibi olacak kişiler, taksit sayısını kendileri belirler. Bu iki metoda ek olarak serbest planlı tasarruf yöntemi ve konut değer endeksli tasarruf yöntemi bulunmaktadır.

Birevim’de kişinin evini alacağı tarih noter huzurunda belirlenmektedir. Tüm bunlara ek olarak, sıra tespitli tasarruf yönteminin ikinci versiyonunda Türkiye’de ilk kez karşılaşılan bir durum söz konusu olmaktadır. Bu yöntem sayesinde insanlar, sahip olacakları ev için kira yardımı, faiz ve ek masraf ödeme zorunluluğu gibi maddi külfetlerden kurtulma şansına sahip olurlar. Birevim’de genel olarak dört farklı metod bulunmaktadır. Bu projeye dahil olmak isteyenler, hangi metodu seçeceklerine kendileri karar verirler.

Peşin veya vadeli gibi şartlar asla söz konusu değildir. Birevim ev alma yöntemlerine dahil olmak isteyenlerin yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve bu işe kendi rızalarıyla katılıyor olması gerekmektedir. Birevim organizasyon ücreti, kişinin satın alacağı gayrimenkule göre farklılık göstermektedir. Birevim’de organizasyon bedeli yüzdesi bulunmaktadır. Bu yüzde esas alınarak ev fiyatı üzerinden organizasyon bedelinin belirlenmesi söz konusu olmaktadır. Ancak, organizasyon bedeli peşin olarak ödenmek zorundadır. Birevim’de taksitlerini ödemekte zorlanan vatandaşlar için taksit atlatma seçeneği bulunmaktadır.

Birevim Şubeleri

Birevim’in Türkiye’nin her yerine yayılmış oldukça geniş bir şube ağı bulunmaktadır. Adapazarı, Afyonkarahisar, Adana, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Bitlis, Batman, Balıkesir, Bursa, Çorum, Çanakkale, Düzce, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, İstanbul Anadolu ve Avrupa yakası, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kayseri, Konya, Kocaeli, Manisa, Mersin, Malatya, Mardin, Osmaniye, Ordu, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Van ve Yalova’da Birevim şubeleri bulunmaktadır. Bilhassa büyük şehirlerde birden çok Birevim şubesi bulunmaktadır. Kısacası, isteyen herkes en yakınındaki Birevim şubesine giderek avantajlı fırsatlarla ev alma şansına sahip olur.

Birevim Şikayet ve Yorumları

Birevim projesini faaliyete geçiren kişilerin yıllardan beri gayrimenkul veya benzeri sektörlerde çalıştığı düşünüldüğünde bu projenin ne kadar detaylı düşünüldüğü açığa çıkacaktır. Şikayetvar, Donanım Haber vb forum ve şikayet sitelerinde Birevim ile alakalı yapılan yorumların geneli olumludur.

İnsanların Birevim şikayet ettiği nokta genellikle ev sırasının hemen gelmemesine dairdir. Ancak, ev çekilişleri noter huzurunda yapılmaktadır. Çekilişlerden kimseye herhangi bir ayrıcalık tanınmamaktadır. Buna ek olarak, sabretmeyi bilenler, bir süre sonra sistemden ev sahibi olmayı ve hemen yerleşmeyi başaracaklardır. Faizden uzak durmak ve İslami usüllere uygun olarak ev sahibi olmak isteyenler için Birevim’in en ideal proje olduğunu bir kez daha hatırlatmak gerekir. Ayrıca, organizasyon ücreti, korkulacak bir miktarda değildir.



birevim-sabit-reklam
Benzer Yazılar
Faizsiz Ev

Faizsiz Ev Alma Sistemi Güvenli mi?

Faizsiz Ev

Faizsiz ev alma sistemi yoğun ilgi görüyor

Faizsiz Ev

Aylık 1000 TL'ye Ev Alınabilir Mi?

Faizsiz EvPeşinatsız Ev

Peşinatsız, Faizsiz Ev Aldıran Sistemler

4 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir