24 April, 2024

Ev Almanın En Kolay 6 Yolu

Ev sahibi olma konusunda doğru adımların atılmaması kiracılıktan ev sahipliğine geçişte büyük engel oluşturmaktadır. Doğru yöntemler kullanıldığı takdirde bu engelleri aşmak hiç de zor değil.

birevim faizsiz ev

1 – KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLUN

konut-birikim
Günümüzde inşaat sektörünün gelişmesiyle birlikte karşımıza birçok konut projesi çıkıyor. Tamamlanmış veya tamamlanmaya yakın olan projelerden aylık ödemesi uygun, peşinatı düşük konut tercihi yaparak kiracılıktan kurtulabilirsiniz. Böylece kira öder gibi ev sahibi olursunuz.

2 – ŞEHİR MERKEZİNDEN UZAKLAŞIN

semt
Yeni yapılan konut projeleri genellikle şehir merkezinden uzakta inşaa ediliyor. Bu projeler şehir içindeki konutlara göre daha hesaplı. Böyle bir konut tercihi yaparak hem bütçenize uygun ev sahibi olabilir hem de ileriye dönük karlı bir yatırım yapmış olursunuz.

3 – SEMTTE SÜREKLİ ARAŞTIRMA YAPIN

konut
Konut sahibi olmak istediğiniz semte karar verdikten sonra o bölgede sürekli araştırma yapın. Araştırmalarınız sonucunda bütçenize uygun, piyasa değerinin altında bir konut mutlaka bulursunuz.

4 – ESKİ EVLERİ DEĞERLENDİRİN

eski-ev-yeni
Şehir merkezindeki evleri sosyal olanakları açısından tercih edebilirsiniz. İhtiyacınız olan her şeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezindeki evler genellikle eski yapılardır. Bu evleri uygun fiyata satın alarak evdeki tadilatı paranız oldukça yapabilirsiniz.

5 – METREKAREYE TAKILMAYIN

metrekare
Kiracılıktan kurtulmak ve bu süreci en hızlı şekilde atlatmak istiyorsanız metrekarelere takılmayın. Küçük olsun ama benim olsun düşüncesiyle hareket edin. Seçiminizi etkileyen unsur lokasyon olmalı. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek konumda olması metrekareden daha önemli bir kriterdir.

6 – FAİZSİZ YÖNTEMLERİ DEĞERLENDİRİN

kadin-ev-0-faiz
Konut sahibi olmak istediğimizde karşılaştığımız en büyük sorun evin değeri kadar ödediğimiz faizlerdir. Peşinatsız faizsiz yöntemlerle konut sahibi olabilirsiniz. Bu sistemlerle kendi belirlediğiniz taksit tutarlarıyla istediğiniz evi seçme fırsatını yakalayabilirsiniz.

birevim
Paylaş

2 Comments