18 July, 2024

Faiz Ödemeden Konut Sahibi Olmak İsteyenlere Müjde

2021’de kredisiz ev almak istiyorsanız, hayalinizdeki eve faiz ödemeden ulaşmak istiyorsanız müjde! İstediğiniz eve ulaşmak artık çok daha kolay, faizsiz, kefilsiz ev sahibi olma şansına sahipsiniz.

birevim faizsiz ev

Kredi Çekmeye Son

Kredi çekmek vatandaşlara birçok açıdan zorluklar getirmektedir. Ev almak için ödemek zorunda kalınan faizler ve taksitler ev almak isteyenlerin korkulu rüyası haline gelmiştir. Üstelik kredi çekmek isteyen bir vatandaş birçok ölçütü yerine getirebiliyorsa istedikleri kredileri alabilmektedir. Bu ölçütler genellikle

  • Kredi notuna göre verilen kredilerin yetersizliği,
  • Yüksek faiz oranları,
  • Kefil şartı,
  • Gelir ve mal varlığı beyanı şeklindedir.

Kredi çekmek isteyen vatandaşlar birçok belge ve imza karşılığında yüksek faizli kredi almak zorunda kalmaktadırlar. Tüm bu zorunluluklardan kurtulmak artık mümkün, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar kefilsiz ev sahibi olma, deneyimine sahip olabilirler.

Faizsiz Ev Sahibi Olmak

Bankalardan alından kredilerde, faiz oranlarının yüksekliği ve ortaya çıkan diğer ek masraflar ev sahibi olmak isteyenleri zor duruma sokmaktadır. Bu nedenle ev sahibi olmak isteyen kişiler, faizli konut kredisi almamak için ev almaktan vazgeçmektedir. Ancak, faizsiz ev almak artık daha kolaydır. Faizsiz finansal destekler ile ev almak hayali artık size daha yakın. Bankadan alınan yüksek faizli kredilerle uğraşmak istemeyen vatandaşlar, faizsiz finansal desteğe başvurmaktadırlar. Bu faizsiz finansal desteği veren birçok firma vardır ve bu firmalar ev almak isteyenler tarafında ilgi görmektedir. Vatandaşlar artık faizsiz finansal destek ile ek masraf ödemeden, ödeme planını bütçesine göre oluşturarak ev sahibi olabilirler.

Faizsiz Konut Sahibi Olmak için Dikkate Alınması Gerekenler

Faizsiz konut sahibi olmak isteyenler, faizsiz finansal desteklerden yaralanabilirler. Bu destek türünden yararlanmak isteyenler, faizsiz finansal desteği veren firmaların, sunduğu modellere göre istedikleri eve ulaşabilirler. Oluşturulan modeller genellikle, evin fiyatı, almak isteyen kişinin ekonomik geliri ve evin alınacağı tarih gibi çeşitli ölçütlere göre oluşturularak, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara seçim olanağı sağlamaktadır. Diğer yandan ev sahibi olmak isteyenler peşinatsız ev sahibi olma şansı tanıyan yöntemleri de değerlendirebilirler. Bu yöntem ile ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar, firmalara herhangi bir peşinat ödeme zorunluluğu olmadan, üstelik kendi ödeme planlarını oluşturarak ev sahibi olabilirler.

Ev Sahibi Olmanın Kolaylıkları

Ev sahibi olmak isteyenler, bütçelerine göre bir plan seçerek faiz veya herhangi bir şart olmadan ev sahibi olabilirler. Koşulsuz ev sahibi olma fikri, ev sahibi olmak isteyen birçok vatandaşın hayalidir. Bu nedenle, ev sahibi olmak isteyenler kredi çekmeden, faizsiz ev sahibi olmanın yollarından yararlanmak için başvuruda bulunuyorlar. Yapılan faizsiz, peşinatsız ve koşulsuz ev sahibi olmak, birçok vatandaşı da ev almak için cesaretlendirmektedir. Sizde ev almayı düşünüyorsanız yüksek faizli krediler almak yerine faizsiz, peşinatsız ev almanızı sağlayan alternatif yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

Konut satın alarak kendi evinde oturmayı hayal eden insanlar piyasalarda düşüşe geçen faiz oranları sebebiyle bir heyecan içine girmişlerdir. Uzun bir süredir yüksek değerlerde olan faiz oranları gayrimenkul sektörünü düşüşe geçirdiğinden dolayı artık bankalar daha düşük faiz oranlarını tüketicilerine sunuyor. Bu durumdan dolayı da direkt olarak faizsiz ev kredisi çekimleri başlanmış oluyor. Bir çok tüketici için önemli bir konu olan faizsiz konut kredisi yeni yeni gündeme geliyor. Ülke çapında büyük işlere imza atmış olan inşaat firmaları da bankaları desteklediklerini açıklayarak onlarla birlikte insanlara kolay bir şekilde ev sahibi olma fırsatını vermişlerdir.

Ziraat bankası, Halkbank, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Albaraka Katılım Bankası, Vakıfbank ve Finansbank gibi bankalar tüketicilerine artık 2017 yılı itibari ile düşük faizlerde olan konut kredilerini sunacaklarını açıkladılar. Bir çok inşaat firması da bu bankalar ile anlaşarak konut projesinde ev sahibi olmak isteyen ve parası tam olmayan müşterilerini bu bankalara yönlendirme kararı aldı. Bu sayede beğendiğiniz bir konut projesini yöneten inşaat şirketine giderek istediğiniz ev için size uygun konut kredisinin çekilmesine olanak buluyorsunuz.

Faizsiz ev kredisi veren bankalarla iletişime geçerek satın almak istediğiniz konut için gerekli parayı kredi olarak çekebilirsiniz. Öncelikle inşaat firmalarının konutlara biçtikleri değerlerin %10 ile %20 arasında bir değeri peşinat olarak ödemeniz gerekiyor. Peşinattan sonra da kalan kısmı bankalardan uzun ya da kısa vadede kredi çekerek tamamlayabiliyorsunuz. 2017 senesinin başından beri bankaların %0,90 değerlerinde faiz oranları sunması, ev almanız için çekeceğiniz konut kredisinde faize pek fazla para vermemenize olanak sağlıyor. 12 aydan 240 aya kadar bankalarda bulunan vade sürelerinde belirleyeceğiniz ödeme planına göre taksitlendirme yapıyorsunuz. Kendi bütçenize en uygun planı yaparak her ay düzenli bir şekilde konut kredinizi ödeyebilirsiniz. Aynı zamanda bu sırada inşaat firmaları sizlere evi teslim edecek ve aileniz ile birlikte hayalini kurduğunuz yuvanıza kavuşacaksınız. Vade süreniz doğrultusunda kira öder gibi kendi evinizde kalarak vadenin dolmasını bekleyeceksiniz.

birevim
Paylaş

One Comment

  1. Yaşar Yüksel Reply

    Faiz ödememek artık büyük bir fırsat, yıllardır var olan bir şey ancak bir çoğumuz güvenemiyorduk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

eight − 7 =