24 November, 2020

Faiz Ödemeden Konut Sahibi Olmak İsteyenlere Müjde

Konut satın alarak kendi evinde oturmayı hayal eden insanlar piyasalarda düşüşe geçen faiz oranları sebebiyle bir heyecan içine girmişlerdir. Uzun bir süredir yüksek değerlerde olan faiz oranları gayrimenkul sektörünü düşüşe geçirdiğinden dolayı artık bankalar daha düşük faiz oranlarını tüketicilerine sunuyor. Bu durumdan dolayı da direkt olarak faizsiz ev kredisi çekimleri başlanmış oluyor. Bir çok tüketici için önemli bir konu olan faizsiz konut kredisi yeni yeni gündeme geliyor. Ülke çapında büyük işlere imza atmış olan inşaat firmaları da bankaları desteklediklerini açıklayarak onlarla birlikte insanlara kolay bir şekilde ev sahibi olma fırsatını vermişlerdir.

birevim-reklam

Ziraat bankası, Halkbank, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Albaraka Katılım Bankası, Vakıfbank ve Finansbank gibi bankalar tüketicilerine artık 2017 yılı itibari ile düşük faizlerde olan konut kredilerini sunacaklarını açıkladılar. Bir çok inşaat firması da bu bankalar ile anlaşarak konut projesinde ev sahibi olmak isteyen ve parası tam olmayan müşterilerini bu bankalara yönlendirme kararı aldı. Bu sayede beğendiğiniz bir konut projesini yöneten inşaat şirketine giderek istediğiniz ev için size uygun konut kredisinin çekilmesine olanak buluyorsunuz.

Faizsiz ev kredisi veren bankalarla iletişime geçerek satın almak istediğiniz konut için gerekli parayı kredi olarak çekebilirsiniz. Öncelikle inşaat firmalarının konutlara biçtikleri değerlerin %10 ile %20 arasında bir değeri peşinat olarak ödemeniz gerekiyor. Peşinattan sonra da kalan kısmı bankalardan uzun ya da kısa vadede kredi çekerek tamamlayabiliyorsunuz. 2017 senesinin başından beri bankaların %0,90 değerlerinde faiz oranları sunması, ev almanız için çekeceğiniz konut kredisinde faize pek fazla para vermemenize olanak sağlıyor. 12 aydan 240 aya kadar bankalarda bulunan vade sürelerinde belirleyeceğiniz ödeme planına göre taksitlendirme yapıyorsunuz. Kendi bütçenize en uygun planı yaparak her ay düzenli bir şekilde konut kredinizi ödeyebilirsiniz. Aynı zamanda bu sırada inşaat firmaları sizlere evi teslim edecek ve aileniz ile birlikte hayalini kurduğunuz yuvanıza kavuşacaksınız. Vade süreniz doğrultusunda kira öder gibi kendi evinizde kalarak vadenin dolmasını bekleyeceksiniz.

birevim-sabit-reklam
Paylaş