18 July, 2024

Faizsiz araba kredisi veren bankalar hangileridir?

Araba hayalleriniz için yeni avantajları keşfetmeye ne dersiniz? Faizsiz araba kredisi veren bankaların listesi!  Üstelik faizsiz ve dinen caiz olan sistemde araba sahibi olmaya ne dersiniz? Helal faizsiz araba kredisi veren bankaların listeleri şu şekildedir;

birevim faizsiz ev

  • Albaraka Türk,
  • Kuveyt Türk,
  • Türkiye Finans,
  • Ziraat Bankası,
  • Vakıf Katılım Bankası

Bu bankalara başvuru koşulları, faizsiz araba kredisi finansman oranlarına kadar tüm detaylara aşağıda yer vereceğiz.

Faizsiz araba kredisi veren bankalar ve başvuru koşulları nedir?

 Katılım bankacılığı ülkemizde yer alan en iyi bankacılık modellerinden biridir. Katılım bankacılığı diğer tüm banka modellerinde olduğu gibi fonlar ile ayakta durmaktadır. Katılım bankacılığı yapan bankalar aracılığı ile ev, araba, beyaz eşya ihtiyaçlarınız için kredi kullanabilirsiniz.  İslami şartlara uygun hizmet veren bankalar birçok din adamının fetvası ile caiz bir sistemdir. Hatta Sn. Prof Dr. Nihat Hatipoğlu’da buna fetva veren kişiler arasındadır.  Nasıl mı? İçinizin rahat etmesi için detayları verelim.

İslam dininde her türlü faiz haramdır. Bu sistem özellikle dinini yaşamak isteyen herkes için en avantajlı sistemlerden biridir. Faizsiz araba kredisi veren katılım bankaları ile diğer bankalar arasında başvuru koşulları konusunda çok fazla fark yoktur. Elbette bankaların usul farkları bulunur.  İlk olarak almak istediğiniz arabanın ruhsatı ile katılım bankalarından seçtiğinize başvurabilirsiniz.  Dine göre caiz kredi veren sistemde 0 faiz ile arabanızı satın alabilirsiniz.

Ruhsatın yanı sıra gelir belgesi, nüfus cüzdanınızın da yanınızda olması gerekiyor. Elbette kredi veren tüm bankalar rehinli yâda ipotekli herhangi bir araca kredi vermiyor.  Almak istediğiniz aracın kazancı aylık ödemelerinize uygun olmalıdır. Tüm şartlar uygunsa hangi bankaya karar vermeniz gerektiği konusunda sizinle tüyolar paylaşalım.

Albaraka Türk Katılım finansmanı kar payları

Örnekleme üzerinden gidersek daha iyi anlaşılacağını düşünüyoruz.  İkinci yâda sıfır el bir araç fiyatı diyelim ki 80.000 Türk lirası; 400 işlem ücreti kesiyor ve eğer almak istediğiniz araç 100.000 bin tük lirasının altındaysa %70 finansman imkânı sağlıyor. Eğer almak istediğiniz araç 100.000 Türk lirasının altında ise sıfır yâda ikinci el araçlarda fatura değerinin %50 finansmanı sağlıyor. Vade süresi ise 48 aydır.

Kuveyt Türk bankasının sıfır ve ikinci el araç finansman oranları

Kuveyt Türk sıfır ve ikinci el araç alımlarında finansman sağlayan katılım bankası 48 ay vadeli ve 8 yaşa kadar 2. El araç alımlarında finansman sağlıyor. Sadece araç değil günümüzde sizi trafikten kurtaran ve bazı kişilere göre tutku olan motosiklet alımlarında kaynak sağlıyor.

Türkiye Finans araba finansman oranları hakkında

Taşıt finansmanı adı altında para imkânı sunan katılım bankası 48 aya kadar kredi imkânı sunuyor. Türkiye Finans araba finansman İşlem ücreti ne kadar?  Yapılan finansmanın %0,50 oranında bir kesinti uygulamaktadır. Yani 10.000 Türk lirası üzerinden hesaplarsanız 50 Türk lirası yapar. Finansman destek oranları ise;

  • 100 bin Türk liraya kadar %70
  • 200 bin Türk lirasının üstünde %50

İkinci el araç alımlarınızda 8 yaşa kadar finansman sağlıyor. Elbette araçlarda PERT kaydı varsa teminat istenmektedir.

Vakıf ve Ziraat katılım bankaları hesaplamaları

Diğer katılım bankalarının aksine ikinci el araç alımlarında 5 aşına kadar finansman sağlamaktadır. 125 Türk lirası tahsis ücreti alan katılım bankası 36 ay vadeli olarak taşıt finansmanı sağlayabilmektedir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

three × 4 =