21 May, 2024

Taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Yeni bir araba için bir bütçeniz varsa, doğru yerdesiniz. Eğer hiç bütçeniz yok ise yine doğru yerdesiniz. İşe gidip gelmek için rahat bir araca veya hafta sonları için yeni bir oyuncağa ihtiyacınız varsa taşıt kredilerinde ki avantajlar ile hemen otomobil sahibi olabilirsiniz.  Hepimizin hayallerini süsleyen otomobil sevdası gerçeğe dönüşüyor. En uygun araba kredileri ile ilgili detaylı bilgi paylaşmaya çalışacağız.

birevim faizsiz ev

Özellikle devlet büyüklerinin teşvikleri ile kredi faiz oranlarındaki düşüş en çok devlet bankaları ve katılım bankalarında hissedildi diyebiliriz.  Normal sürece geçiş esnasında toplu taşıma sizi korkutuyor ise hemen bir araç satın almaya ne dersiniz?

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank taşıt kredisi paketlerini açıkladı. Peki, paket içeriği nedir ve taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır? Kamu bankalarınca pandemi sonrası normal yaşama geçiş süresinde kredi paketleri açıklandı.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan taşıt kredisi paketi

Devlet teşvikli taşıt kredisi paketi açıklandı. Yerli üretim yapan firmalardan sıfır bir araç, motosiklet yâda ticari araç satın almanız mümkündür. Yerli üretim yapan firmalar ile anlaşmalar yapıldı bu anlaşmalara göre aylık % 0,49-0,69 şeklinde değişen faiz oranları ile taşıt kredisi imkânı sunulacak.

İkinci el binek araç, ikinci el motosiklet veya ticari araç satın alacak müşteriler ister kurumsal ister bireysel % 0,82 faiz oranı ile taşıt kredisi kullanabilecek; 6 aydan 60 aya kadar vade süresi sunan bankalar 2. El binek taşıt kredilerinde ( ister binek ister ticari fark etmez) azami limit 150 bin Türk lirası olacak.

Kredi tutarı kasko değeri üzerinden öz kaynak-yabancı kaynak üzerinden hesaplanacaktır.  Taşıtlarda en büyük yaş 7 olabilir.

Yerli üretim otomobiller hangileri?

Türkiye’de yerli olarak otomobil ve ticari araç üretimi yapan firmalar şunlar;

 • Fiat
 • Honda
 • Hyundai,
 • Renault,
 • Ford
 • Toyota,
 • Isuzu,
 • Karsan .
 • Temsa,
 • Otokar,
 • BMC,
 • Mercedes

Taşıt kredisi başvurusu ne zaman başlayacak?

5 Haziran itibarı ile başlayan başvuruların sonuçları oldukça iyi, geçen yıla oranla Haziran 2020 tarihinde en yüksek satışın yapıldığı görülüyor. Başvurular için Ziraat Bankası, Vakıfbank veya Halkbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Daha önce konut kredileri konusunda ilk faiz indirimlerini yaparak ekonomiyi canlandıran bankalar Haziran ayı başında faiz indirimli taşıt kredisi başvurularını almaya başladı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın başlattığı kampanya devam ederken son dönemde Ziraat Katılım ile Vakıf Katılım bankaları da kampanyaya dâhil olarak ekonomiye hareket getirdi. .

Kamu bankaları binek ve ticari araçlarda aylık faizi kaç yaptı? % 0.49-0.69 faiz oranı ile taşıt kredisi imkânı sunuyorlar. 6 ay ödemesiz araç kredisi başvuruları 5 Haziran tarihi itibarı ile başladı. Hemen başvuru için yukarıda saydığımız bankaların şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

11 + 20 =