15 June, 2024

Finansevim Bir Yılda 4 Bin Ailenin Konut Sahibi Olmasını Sağladı

Finansevim Genel Müdürü Özgür Öztürk, kurulduklarından bu yana 4 bin aileyi ev sahibi edindirdiklerini ve yardımlaşma sistemine dayalı projelerinin Türkiye ekonomisinde 2 milyar TL rakamına ulaştığını açıkladı.

birevim faizsiz ev

Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finans Sistemi Modeli Hakkında

Tasarrufa dayalı faizsiz Finans sistemini Türkiye genelinde yaygın hale geldi. Faizsiz Finans sisteminin aynı zamanda ekonomideki payı büyük olup, bu projler kapsamında çalışan birden fazla firma bulunmaktadır. Bu firmalara arasında yer alan başarı şirket Finansevim ise aylık 294 TL gibi uygun rakamlar üzerinden vatandaşların ev ve araba sahibi omlarını sağladı. Şirket bu güne kadar 4 milyon aileyi konut sahibi yaparken, Türkiye ekonomisine büyük ölçüde katkıda bulundu.

Finansevim Genel Müdürü Özgür Öztürk yaptığı açıklamalar kapsamında, Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finans sisteminin kökenlerinin Osmanlı döneminde yer alan Para Vakıfları ve Yardımlaşma Sandıkları modellerine dayandığına ve Amerika ‘’ House Financing’’ adı verilen faizsiz konut edindirme projeleri ile benzerlik taşıdığına değindi. Sistemleri vasıtasıyla Türk vatandaşların yardımlaşma usulü ile ihtiyaçları olan ev ve arabalara kavuştuklarını belirtti.

Finansevim’de Uygulanan Rehin Sistemi Hakkında

Finansevin projeleri kapsamında uygulanan rehin sistemi hakkında bilgiler sunulurken, vatandaşların satın alma kararı verdikleri konut ve arabalara, sistemde aksama yaşanmaması için faaliyet gösteren firmalar tarafından ödeme süreci bitene kadar rehin alındıkları belirtildi. Ödemlere başlanması ile araba ve evlerin teslim alındığı, ödemlerin yapılmaması halinde ise gerekli maddi karşılıkların firmalarca karşılandığı detayları açıklandı. Finansevin Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla projelerine geliştirerek iş dünyasında var olmaya devem edeceklerini aktardı.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

17 − 2 =