16 June, 2024

İstanbul’da Taksitle Ev Almak İsteyenler, Dikkat!

İstanbul, dünyanın en büyük metropollerinin başında gelir. Yalnızca, ülkemizden değil, dünyanın birçok farklı noktasından, milyonlarca insan, İstanbul’da hayatlarını devam ettiriyor. İstanbul, en çok göç alan şehirlerimiz arasında da ilk sırada yer alıyor.

birevim faizsiz ev

Durum böyle olunca, taksitle ev satışı yapan çok sayıda inşaat firması veya konut projesi İstanbul’da faaliyet göstermektedir. Şirketler, kendi bünyesinde zaman zaman düzenlediği kampanyalarla, yatırımcılara cazip fiyat ve ödeme koşulları ile konut satışı yapmaktadır. Gayrimenkul sektörünün en hızlı büyüdüğü şehir olan İstanbul’da, firmaların uyguladığı kampanyalar, konut yatırımcıları için cazip hale gelebiliyor. Belli ödeme koşulları oluşturan firmalar, genel ev fiyatlarına göre daha uyguna ev sahibi olabilmenin yolunu açıyor.

Bu ödeme koşulları bazıları için zorlayıcı olabiliyor. Özellikle İstanbul gibi, her gelir grubundan insanın yaşadığı büyük bir şehirde, bu durum daha da ciddi bir hal alıyor. Peşin fiyatlarla ya da banka kredileri ile ev almanın güçlükleri, her yerde olduğu gibi İstanbul’da da çok zor bir yol olarak kabul ediliyor.

İstanbul’da Taksitle Ev Almak

Kiradan kurtulmak ve ev sahibi olmaya karar verdiğinizde karşılaşacağınız ilk sorun, peşinat için gerekli olan paranızın olup olmadığıdır. Eğer ev almak için zaman içinde bir peşinat oluşturabildiyseniz, sağladığınız birikim ev almak konusunda size ciddi bir yardımda bulunacaktır.

Eğer bu evi İstanbul’da bir lokasyonda almak istiyorsanız, elinizde belli peşinat olması son derece önemlidir. Bu nedenle, ev sahibi olmaya karar verenler ağırlıklı olarak; öncelikler konut kredisi için bankalara başvururlar. Bankalara yapılan başvuru sonucunda yatırımcılar, bankaların verecekleri konut kredisi karşılığında yüksek oranlarda istenilen faiz oranları ile karşılaşır. Dosya masrafı ve kişisel hayat sigortası gibi zorunlu giderler nedeniyle banka kredisi almaktan vazgeçen birçok insan bulunur.

Çünkü, bankadan alınacak konut kredisinin geri ödemesi özellikle, orta ve dar gelir grubunda olan yatırımcılar için oldukça ağır ödeme koşullarından oluşur. Öyle ki, yıllarca süren faiz ödemeleri, çok zorlu bir yolun başlangıcıdır.

O nedenle, çevremizde olan çoğu kiracı; yakınlarının ‘taksitle ev al’ yönündeki uyarıları nedeniyle, ev almak istediğinde ‘kira öder gibi’ veya ‘taksitle ev alma’ konusunda tercihte bulunuyor. Bunun için, güvenilir ve referansları kuvvetli olan ‘faizsiz finans’ konusunda deneyimli kurumlar, İstanbul’da taksitle ev alma konusunda, yatırımcılara ciddi yardımlarda bulunuyor.

birevim
Paylaş

5 Comments

 1. Serap Yüksel Reply

  Önemli hususlara değinmişsiniz ellerinize sağlık, peşinat vs olan kişilerin bence bu dönemde kaçırmaması gerek faizsiz taksitle ev sahibi olabilirler.

 2. Adem Kaplan Reply

  İstanbul’da taksitle ev sahibi olmak güzel bir şey ancak gerçekten dikkat etmemiz gerekenler çok önemli noktalar var

 3. Meral Avcı Reply

  İstanbulda taksitle ev sahibi olabilmek şahane bir şey, ancak dikkatli olmak gerek yoksa büyük sorunlarla karşılaşabiliriz

 4. Süleyman Öztürk Reply

  Taksitle ev sahibi olabilmek çok iyi, İstanbul’da taksitle ev sahibi olabilmekse çok çok daha iyi bir fırsat 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

four × three =