18 July, 2024

İzmir’de ev almanın püf noktaları

Büyükşehirlerden ev almak kolay gibi gözükse de aslında göründüğü gibi değildir. Artan konut talebini karşılamak için inşaat firmaları birbirinden lüks projelere imza atıyor. Ancak Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirde yaşamanın verdiği maddi yükümlülük, ev sahibi olmak isteyenlerin hayallerini erteletiyor. Peki büyükşehirlerde ev sahibi olmak mümkün mü? İşte İzmir’de ev almanın püf noktaları…

birevim faizsiz ev

BİRİKİMİNİZİ DÖVİZ YAPIN

Düzenli bir gelire sahipseniz birikim yapmak ev sahibi olmak için atılacak ilk adımdır. Birikim yapıp sürekli o birikimi tırtıklayanlar için önerimiz döviz olarak birikim yapmak. TL’yi harcaması kolaydır fakat dövizi bozdurmak biraz zor gelebilir. Evde para biriktirmek istemeyenler ise bankalarda döviz hesabı açtırarak birikimlerini yapabilirler.

KONUT KREDİSİ ÇEKİN

İzmir’de ev sahibi olmak için en çok tercih edilen yöntemlerden biri konut kredisi kullanmaktır. Bankalar konut sahibi olmak isteyenlere cazip fırsatlar sunmaktadır. Aylık gelirinizi hesaplayarak ödeyeyebileceğiniz tutarı belirleyin. Bu doğrultuda bankaların yolunu tutarak hayalinizdeki eve kavuşmak için ilk adımı atın.

ANLIYORSANIZ BORSA’YA GİRİN

Borsa bilginiz varsa temettü veren hisseleri takip ederek biriktirebilirsiniz. Her ay alım yaparak biriktirdiğiniz takdirde kısa sürede ev almak için yeterli birikime sahip olabilirsiniz.

DOĞRU ZAMANI BEKLEYİN

İzmir’de ev fiyatları sürekli bir değişkenlik gösterir. Doğru zamanı beklemenizde fayda var. Aynı ev için farklı dönemlerde 15-20 bin TL’lik bir fark görebilirsiniz. Bu konuda gayrimenkul danışmanlarından yardım alabilirsiniz.

birevim
Paylaş