Trend Yaşam

Otopark sorununa çözüm 7. sınıf öğrencisinden geldi!

Babası ile gittikleri AVM’de otopark sorunu yaşayan 7. sınıf öğrencisi, sürücülerin yer bulma telaşına çözüm getirecek bir proje geliştirdi.

birevim-reklam

Kastamonu’da bir AVM’de babası ile otopark sorunu yaşayan Şehit Şerife Bacı Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Ahmet Erhan Tırpanoğlu, sürücülerin yaşadığı bu sıkıntıyı gidermek için yeni bir proje geliştirdi. “Akıllı Otopark” adını verdiği proje okulda TÜBİTAK bilim fuarında sergilendi.

Alışveriş merkezinde otoparka girdiklerinde park alanlarının üzerindeki küçük ışıkların kendilerini yönlendirdiğini ancak bunun yeterli olmadığını ve dakikalarca yer aramak zorunda kaldıklarını anlatan Tırpanoğlu, bunalan babasından etkilenerek, “Neden otoparkın girişinde boş yerleri gösteren bir uyarı yok” diye düşündüğünü söyledi.

Sürücülerin bu sıkıntısına çözüm bulmak isteyen öğrenci şu bilgileri verdi: “Otoparkta boş yer bulmak çok sıkıntılı. Babamın park yeri bulmak için yaşadığı zorluktan etkilenerek proje geliştirdim. Projeye göre, otopark girişinde bir levha olacak ve boş yerlere sürücüleri yönlendirecek. Böylece yakıttan ve zamandan tasarruf edilecek.”birevim-sabit-reklam
Benzer Yazılar
Trend Yaşam

Birikim Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Trend Yaşam

2019 Bahçe Dekorasyon Trendleri

Trend Yaşam

Amerikan Mutfak Nedir?

Trend Yaşam

Veraset İlamı Süresi Ne Kadar? Veraset İlamı Süresi Geçerse Ne Olur?