411 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Konut Kredisi

Peşinatsız ev kredisi nasıl alınır 2017

Birikim yapmanın zor olduğu günümüzde ev sahibi olmak hayalden öteye geçemiyor. Peşinatsız ev kredisi nasıl alınır? sorusunu etrafımızda sıklıkla duyarız. Bazı şartları yerine getirdiğiniz takdirde Peşinatsız ev kredisi nasıl alınır 2017 sorusu yanıt bulacaktır.

Peşinatsız konut kredisi veren bankalar sayesinde hayalinizdeki eve kavuşmak mümkün. Bankaların talep ettiği şartları yerine getirerek hiç peşinat olmadan satın alacağınız ev için gerekli tüm tutarı bankalardan alabilirsiniz.

PEŞİNATSIZ EV KREDİSİ VEREN BANKALAR 2017

2011 yılından önce konut tutarının %100’ünü bankalardan kredi olarak almak mümkündü. Fakat 2011 yılında yapılan yeni düzenlemeyle konut tutarının sadece %75’lik kısmına kredi veriliyor. Aynı düzenlemeyle kendine ait ticari iş yerini banka kredisi ile almak isteyenler için ise bu oran %50 olarak belirlenmiştir. Hiç peşinatı olmayanlar ise bu düzenlemeden olumsuz etkilenmiştir. Bu durumda peşinatsız konut kredisi veren bankalar devreye girmiştir.

PEŞİNATSIZ EV KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Günümüzde bir çok banka, tüketicinin gerekli şartları sağladığı takdirde hiç peşinatsız olarak alınacak olan konutun %100’üne kadar kredi olanağı sağlamaktadır. başta Akbank, Finansbank, Odebank, Garanti bankası olmak üzere bir çok özel sermayeli veya kamusal sermayeli bankalar alacağınız konut için %100 oranında kredi sunmaktadır.

ŞARTLAR NELERDİR?

Hiç peşinat talep etmeden bankalardan konut kredisi alabilmeniz için bankaların talep ettiği şartların başından ipotek değeri olan bir adet mahzen ( ev ) gelmektedir. İpotek edilecek olan evin sizin üzerine olması şart değildir!

Uygulama kanun gereği alınacak olan evin bedelinin %75 oranına konut kredisi sunmakta geri kalan kısmını ise ipotek edeceğiniz evin üzerinden tüketici kredisi sunarak karşılama olanağı sunmaktadır. Örnek verecek olursak 100 bin TL’lik evin %75 lik bölümünü ( 75 bin TL sini ) konut kredisi ile alabilirsiniz. Geri kalan %25 lik bölümünü ( 25 bin TL sini ) ise ipotek ettiğiniz ev üzerinden tüketici kredisi imkanı ile alabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Konut Kredisi

Ortak Ev Almak için Ortak Kredi Kullanılır mı?

Konut Kredisi

Kredi ile Ev Alacaklar Dikkat

Güncel HaberlerKonut Kredisi

Döviz kurundaki artış konut kredisi faizlerini etkiler mi?

Ekonomi HaberleriKonut Kredisi

Konut Kredisi Faiz Oranları Yeniden Yükselişte!