15 June, 2024

Devlet Destekli Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Dünyanın geri kalanında olduğu gibi, korona virüs (“COVID-19”) salgını Türkiye ekonomisinde ve finansal piyasalarda önemli bir aksamaya neden oldu. Buna yanıt olarak, Hükümetimiz, vatandaşların ve işletmelerin COVID-19 krizini atlatmalarına yardımcı olmak için mali destek, kredi desteği ve istihdamla ilgili önlemlerin bir karışımını getiren bir ekonomik teşvik paketi sundu.

birevim faizsiz ev

Mart 2020 ortasından bu yana çeşitli kararnameler, yasa değişiklikleri ve yasalar aracılığıyla farklı Hükümet kuruluşları tarafından bir dizi önlem açıklandı. Çevreleme odaklı önlemler, zor durumdaki işletmelere yasal, mali ve mali teşviklerle gerekli desteği sağlamayı amaçlamaktadır. Uyarıcı odaklı önlemler daha çok bankalara yöneliktir ve ülkemiz piyasalarına likidite sağlamayı amaçlamaktadır. Ve pandemi gitgide hayatımızda daha az yer edinirken devlet destekleri devam ediyor.  2021 yılında torba yasası ile birçok avantajlı destek paketi ortaya çıktı. İşte bugün devlet destekli ev kredisinden bahsedeceğiz.

Evlilik Yardımı ve Çeyiz Hesabı

Yeni yasaya göre 27 yaşından önce evlenenlere de destekler var.  Çeyiz hesabı herhangi bir bankada açılabiliyor. 27 yaşından önce ilk evliliğini yapan ve 3 yıl boyunca hesaba yatırım yapan kişilere devlet desteği var. 3 yıl kadar biriken tutarın %20 kadarlık bölümünü devlet karşılayacak gibi görünüyor.  Destekler en fazla 15 bin Türk lirasına kadar olabilecektir.

Şartları karşılıyor iseniz hemen en uygun gördüğünüz bankaya giderek Türk lirası hesabı açın.  3 yıl boyunca da devam edin.  Düzenli olarak 3 yıl boyunca para biriktiğinde devlet desteği alınabilecek; örneğin hesabınızda 20 bin birikti ise 4 bin Türk lirası devlet desteği alabileceksiniz.

Elbette ev almaya karar verdiyseniz ve banka kredi faizleri ile ev satın almak istemiyorsanız. Tasarruf Faizsiz Finansman şirketlerini deneyebilirsiniz.  Peşinatsız küçük taksitler ile ev sahibi olabilirsiniz.  Özellikle faizsiz şekilde sadece küçük bir tutar hizmet bedeli ödeyerek ki bu banka kredilerinin faiz oranlarından çok düşüktür.

2021 yılı konut kredileri

Her ne kadar devlet destekli krediler cazip gibi görünse de günümüzde konut sahibi olmak için birden fazla seçenek var.  TOKİ’den devlet bankalarına, faizsiz finansman şirketlerinden devlet destekli kampanyalara çok seçenek var.  Önemli olan sizin için en uygun avantajlı sistem hangisidir.

Banka kredi faiz oranları düşünüldüğünde tasarruf finansmanı oldukça avantajlıdır. Almak istediğiniz evi ederi kadara faizsiz alabilirsiniz.  Üstelik peşinatsız ve dilediğiniz taksit tutarı ile.

Devlet desteğini almak için herhangi bir bankada çeyiz hesabı açmanız yeterlidir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

four − 3 =