15 June, 2024

Stat isimlerinden sonra sıra Emlak Konut GYO’da!

Geçtiğimiz günlerde stat isimlerinde kullanılan arena isminin değiştirilmesinin ardından Emlak Konut GYO projelerinde kullanılan isimler de gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın statlarda kullanılan arena isminin değiştirilmesinin ardından, Emlak Konut GYO yetkilileri, projelerde kullanılan isimlerin Türkçe isimlere dönüştürülmesi için toplantı düzenledi. Düzenlenen toplantıda yetkililer bundan sonra Emlak Konut işbirliğiyle hayata geçecek projelere Türkçe isim konulması zorunluluğunu tartıştılar. Emlak Konut GYO’nun geliştirdiği projelere Türkçe isim verilmesindeki hassasiyeti önceden biliniyordu.

birevim faizsiz ev

İNGİLİZCE İSİM YABANCI YATIRIMCILAR İÇİN ÖNEMLİ

Etkinlikte yapımı tamamlanan projelerin isminin değiştirilmesi de gündeme geldi. İsim değişikliğinin hukuki yollarının tartışıldığı toplantıda bir yandan da yabancıların bu projeleri isimlerinden dolayı tercih edip etmedikleri konuşuldu. Yetkililer özellikle deniz kenarı ve göl manzaralı projelere İngilizce isim verilmesinin, yabancı yatırımcılara projenin konumu hakkında bilgi verdiğini, bunun da konut satışları açısından avantaj sağladığına dikkat çekti.

HASSASİYET GÖSTERİLMELİ

Katılımcılar, önceki projelerde isim değişikliği yapmamaya ancak yeni projelerde Türkçe isim kullanılması konusunda azami hassasiyet gösterilmesi konusunda görüş bildirdiler.

birevim
Paylaş