18 May, 2024

TOKİ’den emeklilere özel kampanya!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), emekliler için bir kampanya hazırladı. TOKİ’nin 2018 yılında inşa edeceği konutlardan 15 bini emekliler için ayrılacak.

birevim faizsiz ev

2018 yılında TOKİ’nin inşa edeceği 65 bin konuttan 15 bini emekliler için ayrılacak. Herkesin ev sahibi olmasını hedefleyen TOKİ emeklilere aylık 300 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı veriyor. Türkiye genelinde dar gelirlilerin ev sahibi olma hayallerini gerçekleştiren TOKİ kura sistemi ile emeklilere kampanya düzenliyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), kura sistemiyle ev sahibi olmaya hak kazanan emekli ve dar gelirlilere 2+1 konutlardan ödeme planı çıkartılacak. TOKİ’de yer alan 2+1 konutların fiyatları 120.000 TL ile 170.000 TL arasında değişmektedir. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’nin inşa edeceği konut sayısının %25’i kadar kontenjan emeklilere ayrılacak ve kura sistemi ile hak sahipleri belirlenecek. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri, diğer alıcılar kategorisindeki başvurularda tekrar kuraya tabi tutulacak. %12 ve %20 peşinatın yer aldığı kampanyada 180 ve 240 ay vade seçenekleri bulunuyor.

Valiliklerden gelen talep doğrultusunda TOKİ emekli vatandaşlara yeni projelere tasarlayacak. TOKİ Başkanı Ergün Turan; emekliler için yapılan kampanyanın başvurularının Ziraat Bankası ve Halkbank aracılığıyla yapılacağını belirterek “Bunun için tek şartımız emekli vatandaşlarımızın başvuru esnasında emekli kimlik kartı veya emekli olduğuna ilişkin belgeyi bankaya ibraz etmesi” dedi.

birevim
Paylaş