18 July, 2024

TOKİ Binlerce Emekliye 55 Bin TL’ye Ev Fırsatı Sunuyor!

Emeklilerin ve dar gelirlilerin umudu TOKİ yüzleri güldürmeye devam ediyor. TOKİ binlerce emekliye 55 bin TL’ye ev fırsatı sunuyor. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) sunduğu avantajlı kampanyalar milyonlarca emekliyi ev sahibi yapıyor. Türkiye genelinde 35 farklı projede binlerce daireyi cazip ödeme seçenekleri ile satışa sunuyor. TOKİ’nin satışa sunduğu dairelerden ev sahibi olmak isteyen emeklilerin, eşlerinin ve çocuklarının hiç evi olmaması gerekiyor.

birevim faizsiz ev

185 TL TAKSİTLE

Projelerine aralıksız olarak devam eden TOKİ’nin 2018 hedefinde özellikle emekliler ve dar gelirliler var. Türkiye genelinde satışa sunduğu dairelerin fiyatı 55 bin TL‘den başlıyor. Satışa sunulan konutlar 1+1, 2+1, 3+1 olarak tasarlandı. Özellikle kirada veya çocuklarının yanında kalan emeklilere yönelik başlatılan kampanyada aylık 185 TL‘ye ev sahibi olmak mümkün. Ancak yüzde 10 peşinatla 240 aya varan (20 yıl) vadeyle sahip olunabilecek evler için emekli maaşı dahil aylık hane gelirinin 3 bin 200 lirayı geçmemesi gerekiyor. İstanbul için bu tutar 3700 TL olarak belirlendi.

BAŞVURULAR HANGİ BANKAYA YAPILACAK?

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi(TOKİ) satışa sunduğu dairelerin başvurularını Halkbank ve Ziraat Bankası‘ndan alıyor. Ancak başvurunun hangi bankaya yapılacağı projeye göre değişiklik gösteriyor. Bankalara başvuru yapılırken teminat bedelinin yatırılması gerekiyor. Başvurular alınırken Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalanacak. Sözleşme imzalanırken daire bedelinin en az yüzde 10’u kadar peşinat alınıyor.

BAŞVURU ŞARTLARI

– Emeklinin kendisi, eş ve velayeti altındaki çocukları üzerine kayıtlı evin olmaması

– Daha önce TOKİ’den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olmak

– Ev alınacak il/ilçede en az bir yıl ikamet etmiş olmak

birevim
Paylaş