21 May, 2024

Türkiye’deki projeler Katarlı yatırımcıların markajına girdi

Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen ve 3 gün süren ‘EXPO Turkey By Qatar’ gayrimenkul sektörüne hareketlilik kazandırdı. Katarlı yatırımcılarla mayıs ayında İstanbul’da görüşmek üzere randevulaşan Türkiye’deki gayrimenkul temsilcileri 120 milyon TL’nin üstünde önsatış talebi aldıklarını belirtti. Bu taleplerin satışa döneceğine inanan sektör temsilcileri “Fuara katılan firmalar aynı zamanda Katar’ın 2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği için planladığı 170 milyar dolarlık alt ve üstyapı projeleriyle de yakından ilgilendi” dedi.

birevim faizsiz ev

Teknik Yapı 19 konut sattı

Katar EXPO Fuarı’na 6 proje ile katılan Teknik Yapı, bu yıl içinde satışa çıkacağı üç yeni projesinin önlansmanını Katarlı yatırımcılara yaptı. Teknik Yapı fuarda 19 konut için 10 milyon lirayı aşan miktarda önprotokol imzaladı.

Sur Yapı 40 milyon liralık önsipariş aldı

Fuara 13 projesiyle katılan Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, fuarda 3 günde 50 konut için 40 milyon TL’lik önsipariş aldıklarını söyledi.

Siyahkalem Köy projesi 15 milyonluk satış yaptı

Fuara,KÖY projesi ile katılan Siyahkalem CFO’su İbrahim Kahraman, fuardan 8 konut için 15 milyon TL’lik önsatışla döndüklerini söyledi. Kahraman, fuarda toplam yatırım değeri 1.5 milyar doları aşan, 2 yeni projeyi de Katarlı yatırımcılara tanıtma fırsatı da bulduklarını söyledi.

Artaş İnşaat 40 daire için talep aldı

Artaş inşaat, Türk ve Katarlı yatırımcılar arasında bir köprü olarak düzenlenen EXPO Turkey By Çatar Fuarı’na 10 projesiyle katıldı. Artaş, Katarlı yatırımcılardan 40 daire için talep aldı. Bu dairelerin toplam değeri 40 milyon TL’yi buldu.

Büyükyalı İstanbul 15 milyonluk ön satış gerçekleştirdi

Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat’ın, İstanbul Kazlıçeşme’de Emlak Konut GYO işbirliğiyle hayata geçirdiği Büyükyalı İstanbul projesi fuarda yatırımcıların markajına girdi. Özak GYO Genel Müdürü Fatih Keresteci, Büyükyalı İstanbul projesinde 15 milyon TL’lik önsatış gerçekleştirdiklerini belirtti.

birevim
Paylaş