18 July, 2024

Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı Yenileniyor

Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı’nda yenileme çalışmaları başladı. İlçenin yoğun noktalarından birisi olan 15 Temmuz Meydanı yenileme çalışmaları kapsamında Zeytinburnu Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iş birliğiyle 15 Temmuz Meydanı’nı yeni bir görünüme kavuşacak. Yenileme çalışmaları kapsamında 15 Temmuz Meydanı genişletilerek daha ferah bir alan olması sağlanacak. Ayrıca ağaçlandırma ve oturma alanlarının yapılacağı 15 Temmuz Meydan’ında 15 Temmuz şehitleride unutulmadı.

birevim faizsiz ev

15 Temmuz Meydanı yenileme çalışmaları proje detaylarından kısaca bahsetmek gerekirse, Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi ve Zeytinburnu İlçe Kaymakamlığı’nı ayıran yol birleştirilerek mekan bütünlüğü sağlanacak. Bu sayede dahada genişletilen meydan ayrıca ağaçlandırılarak ve oturma alanları oluşturularak ferah ve rahat bir mekan haline getirilecek. Bunların yanı sıra 15 Temmuz şehitleri anısına bir rölyef yapılacak. Yeni düzenlemeyle 15 Temmuz Meydanı daha modern bir görünüme kavuşacak.

Yenileme çalışmalarıyla ilgili açıklamada bulunan Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Semih Demirci, ”15 Temmuz Meydanı, ilçemizin en önemli toplanma alanı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle meydanımızı yenileme çalışmalarını başlattık. Meydanımız hali hazırda 58’inci Bulvar’da devam eden bakım onarım çalışmalarına uygun olarak yenilenecek. Artık meydanda bir sahne olacak, böylece portatif sahne kurmak zorunda kalmayacağız. Aynı zamanda meydanımızı yeşillendirip alana gölgelikler ilave edeceğiz. Böylece vatandaşlarımız hem yaz hem kış meydanı daha rahat kullanabilecek.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

birevim
Paylaş