16 June, 2024

Antalya’da Kentsel Dönüşüme Büyük Talep

Sur Yapı Antalya’da ,Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesini hayata geçirmeyi planlıyor. Antalya’da kuruluacak olan projede Türkiye’den 69 il, dünyadan ise farklı ülkelerden 9 talep geldi.

birevim faizsiz ev

Projenin sadece Antalya ile sınırlı kalmayacağını söyleyen Sur Yapı Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Ekener, projenin Türkiye’ye ve dünyaya örnek olacağını söyledi. Ön talep toplama süreçlerinin devam ettiğini belirten Ekener, “Henüz tanıtım kampanyasına başlamamamıza rağmen yoğun bir taleple karşılaştık. Proje sadece Antalya’dan değil İstanbul ve Ankara başta olmak üzere İzmir, Bursa, Balıkesir, Eskişehir, Konya, Afyon, Isparta, Denizli ve Mersin dahil 69 ilden talep aldı. Ön talep sayısı şimdiden 19 bini geçti. Bu yatırım şimdiden Türkiye’nin projesi oldu. Antalya’da tüm Türkiye’ye örnek olacak bir şehir kuracağız” dedi.

Gurbetçilerden İlgi Var
Almanya, Fransa, Belçika ve Hollanda gibi ülkelerdeki gurbetçilerden de projeye yoğun bir ilgi var. Türkiye’de ikinci evini Antalaya’dan almak isteyen gurbetçilerimiz için büyük fırsat olacağını söyleyen Ekener, ”Onlar için Antalya en gözde şehirlerden birisi. Projeyi yurt dışında duyanların talepleri de artmaya başladı” dedi. TUİK verilerden elde edilen bilgiye göre konut satışında ilk 9 ay rakamlarının toplamı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artış gerçekleşti. Yabancıya konut satışında İstanbul’dan sonra Antalya ikinci sırada yer alıyor. Özellikle Suudi Arabistan, Kuveyt ve Rusya Fedesrayonu vatandaşlarının ilgisi olduğunu söyleyen Ekener, ”Şuana kadar 9 farklı ülkeden ön talep aldık. Antalya, Türkiye’nin dünyadaki markası ve projemiz Antalya’ya değer katacak” ifadesini kullandı.

Yeni Bir Modern Şehir İnşa Edeceğiz
Ekener, Kepez – Santral bölgesini dönüştürerek Antalya’nın içinde yeni bir modern şehir inşa edeceklerini söyledi. Ekener, Antalya’ya büyük bir değer katacağını düşündükleri proje için, yeni şehirde 19 bin konutun yanı sıra, kültürel alanlar, dev şehir parkı, okullar, kütüphanelre, sağlık tesisleri, spor tesisleri, oteller ve alışveriş merkezlerine yer vereceklerini ekledi. 8 yılda tamamlanması beklenen proje modern bir şehrin ihtiyaç duyduğu, ticaret, finans, alışveriş, nitelikli konut ve toplu ulaşım olanaklarına sahip olacak.

birevim
Paylaş