16 June, 2024

Bizim Mahalle Projesi

Bizim Mahalle projesi tahmini teslim tarihi olarak Aralık 2020 gösterilen yenilikçi projeler arasındadır. Proje kapsamında farklı büyüklüklerde daireler temin edilecektir. Üstelik Emlak Konut GYO firmaları sayesinde projenin güvenilir olduğuna yönelik garantiler verilmesi de mümkün olmaktadır.

birevim faizsiz ev

Bizim Mahalle Kat Planları

Modernleşme ve mimarinin değişim göstermesi yüzünden eski tip mahallelere rastlanma oranı özellikle büyükşehirlerde düşüş yaşamaktadır. Bizim Mahalle kat planları bu neden yüzünden farklı şekilde tasarlanmıştır. Öncelikle projenin uygulanabilmesi için 1 milyon metrekarelik bir alan tahsis edilmiştir. İsminden de belli olduğu üzere proje kapsamında sadece birkaç blok değil kaliteli bir mahalle inşa edilecektir. Mahalle inşasında ise çok katlı rezidanslar yerine Türk mimarisinin geleneksel yapısına uygun tasarımlar gerçekleştirilecektir.

Bizim Mahalle Ödeme Seçenekleri

Bizim Mahalle ödeme seçenekleri açısından net veriler bulunduran bir proje değildir. Bu durumun nedeni firma tarafından net bir açıklama gelmemesinden kaynaklanmaktadır. Ancak Emlak Konut bu zamana kadar pek çok farklı konut projesine imza atmış bir firmadır. Bundan kaynaklı olarak konut sahibi olacakların ödeme alternatif yöntemleri ile rahatlatılacağına kesin gözü ile bakılmaktadır. Peşin ödemelerde indirimlerin yanı sıra banka anlaşmaları üzerinden uygun faiz oranlarından kredi imkânları Emlak Konut diğer projelerinde görülen ödeme kolaylıklarından sadece birkaçıdır.

Bizim Mahalle Özellikleri

Ülkemizde ne yazık ki kaybedilen bir mahalle kültürü bulunmaktadır. Bizim Mahalle özellikleri ile birlikte kaybedilen bu kültürü modernize edilerek kazandırmaya çalışılacaktır. Yapının alan açkısından sorun teşkil etmemesi de bu alanda sorun yaşanmamasını sağlamaktadır. Tasarımlar sona erdiğinde konutların yanı sıra sosyal ve kültürel açıdan gelişim sağlanabilecek alanlar da inşa edilecektir. Bu tür alanlar içerisinde resmi spor merkezlerinden geleneksel spor merkezlerine ve kütüphaneye kadar pek çok alternatif sayılmaktadır. Çocuklar için özel oyun alanları, ailelerin keyifli zaman geçirecekleri yeşil alanlar da proje kapsamında düşünülmektedir. Bireysel şekilde spor yapılması mümkün olan ekstra alanlar da projeye dâhil edilmektedir. Ayrıca zemin çalışmaları ve projelenme sayesinde binaların tamamının depreme karşı dayanıklı şekilde inşa edileceği bilinmektedir.

Bizim Mahalle Nerede ve Yakın Çevresi

Bizim Mahalle yakın çevresi ve konumu itibari ile de oldukça büyük artılar kazanılmasını sağlayacaktır. Bilindiği üzere son zamanlarda tamamlanan projelerin büyük bir kısmı özel ulaşıma uygun şekilde tasarlanmaktadır. Ancak Bizim Mahalle özel ulaşım yanı sıra toplu ulaşım ağlarına da bir hayli yakındır. Bu sayede Marmaray gibi toplu taşıma sistemleri mahalle sakinleri tarafından rahat bir şekilde kullanılabilecektir. Üstelik konutların inşası sırasında sosyal ve kültürel alanda gelişim sağlanabilecek yeni yaşam merkezleri de tasarlanacaktır. Böylelikle mahalle sakinleri evlerinden çok uzaklaşmadan ihtiyaçlarını giderebileceklerdir. İstanbul Küçükçekmece civarında bulunan proje bu sayede büyük ve gelişmiş eğitim tıp merkezlerine de bir hayli yakın olma artısı yakalamaktadır.

birevim
Paylaş